Koçerler operasyon mağduru

Koçerler operasyon mağduru

MUŞ’un Şenyayla bölgesindeki koçerler, son günlerde bölgede artan askeri yoğunluk ve bombardımandan dolayı çadırlarından çıkamaz hale geldi.Muş, Bingöl ve Diyarbakır arasında bulunan ve sürekli operasyon ile çatışmalarla gündeme gelen Şenyayla bölgesinde son günlerde askeri hareketlilik artmaya başladı.

MUŞ’un Şenyayla bölgesindeki koçerler, son günlerde bölgede artan askeri yoğunluk ve bombardımandan dolayı çadırlarından çıkamaz hale geldi.
Muş, Bingöl ve Diyarbakır arasında bulunan ve sürekli operasyon ile çatışmalarla gündeme gelen Şenyayla bölgesinde son günlerde askeri hareketlilik artmaya başladı. Özellikle son günlerde üç kentten gelen zırhlı araçlar gece boyunca sınır bölgelerini ateş altına almaya başladı. Şenyayla bölgesini mesken kılan ve çadırlarını kuran koçerler, artan hareketlilikten dolayı endişe içinde. Yaylaların bir bölümünü hayvanlarını beslemek amacıyla kiralayan koçerler kurdukları çadırlardan çıkamaz duruma geldi. Günlerdir askeri hareketlilik yüzünden yatamadıklarını belirten koçerler, her yıl geldikleri yaylada bu sene büyük zorluklar yaşadıklarını kaydetti. (MUŞ)

www.evrensel.net