08 Temmuz 2017 18:39

MDF deposunda yangın: 2 işçi zehirlendi

Aydın'da, MDF imalatı yapılan bir işletmenin deposunda çıkan yangında 2 işçi dumandan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Paylaş

Aydın'da, MDF imalatı yapılan bir işletmenin deposunda, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İtfaiyenin 2 saatlik çalışma sonucunda söndürdüğü yangında dumandan zehirlenen 2 işçi, hastaneye kaldırıldı.

Efeler İlçesi Ata Mahallesi 1071 Sokak'ta yer alan ve Serkan Zor'a ait olan MDF imalatı işletmesinin deposunda, saat 15.00'te sıralarında belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangını fark eden çalışanlar, itfaiyeye haber verdi.

Olay yerine 6 itfaiye aracı ile gelen ekipler tutuşan toz talaşı söndürmek için yoğun çaba sarf etti. Çıkan dumanlar nedeniyle itfaiye ekipleri zor anlar yaşadı.

Yangına itfaiye ekipleriyle birlikte müdahale eden iki işçi, dumandan etkiledi. İşçilere önce itfaiyeciler yardım ederken, daha sonra olay yerine çağrılan 112 sağlık ekipleri müdahale etti. Ayakta durmakta zorlanan iki işçi; daha sonra ambulansla Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılarak tedaviye alındı.

Yangın 2 saatlik çalışma sonucu söndürüldü. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Erdoğan, G20’de Trump'la görüştü

SONRAKİ HABER

Beyoğlu'da nostaljik tramvayın elektrik kablosu koptu, seferler durdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa