08 Temmuz 2017 17:07

ABD’de kedi ve köpeklerin üçte biri obez

Banfield Pet Hastanesi tarafından yayınlanan '2017 Pet Sağlığı Raporu'na göre, ABD'deki kedi ve köpeklerin üçte biri obez.

Paylaş

ABD’deki Banfield Pet Hastanesi tarafından yayınlanan 2017 Pet Sağlığı raporu, ABD’deki kedi ve köpeklerin obezite değerlerinin “alarm seviyesi”nde olduğunu ortaya koydu.

10 YIL İÇİNDE KEDİLERİN KİLOSUNDA YÜZDE 163 ARTIŞ

Rapora göre, son 10 yıl içinde kedilerin ortalama kilosunda yüzde 169, köpeklerin ise yüzde 158 artış görüldü. Rapor, ABD’deki kedi ve köpeklerin üçte birinin obezite sınırında aşırı kiloya sahip olduğunu ortaya koydu. Banfield’in çalışmasında, ABD’deki evcil hayvan hastanelerine getirilen 2.5 milyon köpek ve 500 bin kediden elde edilen bilgiler kullanılmış.

TOBBUL HALLERİ SEVİMLİ OLABİLİR AMA...

Banfield Pet Hastanesinden veteriner Dr. Kirk Breuninger, evcil hayvanların aşırı kilo alma eğiliminin son 5 yıl içinde artış gösterdiğini ve bu nedenler 20’den fazla hastalık etmeninin ortaya çıktığını söyledi.

“Bazı evcil hayvan sahipleri, kedi ya da köpeklerinin tombul halinin daha sevimli olduğunu düşünebilir” diyen Breuninger, bu kiloların hastalıklara davetiye çıkardığının altını çizdi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kozan'da orman yangını: 20 hektar karaçam ormanı zarar gördü

SONRAKİ HABER

25 Kasım: Kadına Yönelik Şiddete Dur Deme Günü! 

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa