‘Gazeteciler Çetin ve Türe derhal serbest bırakılsın’

‘Gazeteciler Çetin ve Türe derhal serbest bırakılsın’

Türkiye Gazeteciler Sendikası gözaltına alınan Rudaw TV çalışanı Ayhan Çetin ile K24 çalışanı Mehmet Türe’nin serbest bırakılmasını istedi. 

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Ankara Şubesi, geçtiğimiz Perşembe günü gözaltına alınan Rudaw TV çalışanı Ayhan Çetin ile K24 çalışanı Mehmet Türe’nin serbest bırakılmasını istedi. 

Sendikadan yapılan açıklamada, 6 Temmuz günü sabah saatlerinde evlerinden gözaltına alınan gazetecilerin avukatlarıyla görüştürülmediklerine dikkat çekilerek şunlar ifade edildi: “3 gündür Adliye’ye sevk edilmeyen üyelerimizin hangi gerekçeyle gözaltında oldukları hakkında avukatlarına dosyadaki gizlilik gerekçesiyle hiçbir bilgi verilmemektedir. Ev ve işyeri adresleri belli olan meslektaşlarımızın neden sabah polis baskınıyla gözaltına alındıkları, hangi gerekçeyle savcılığa sevk edilmedikleri konusunda yetkililerden yanıt bekliyoruz. Gazetecilerin suçlu, gazeteciliğin suç olmadığını bir kez daha yineliyor ve meslektaşlarımızın işlemlerinin derhal tamamlanarak serbest bırakılmasını talep ediyoruz.” (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net