'Uçurumun Kıyısında Türkiye' Türkiye galasını yapacak

'Uçurumun Kıyısında Türkiye' Türkiye galasını yapacak

İmre Azem’in yazıp yönettiği ‘Uçurumun Kıyısında Türkiye’ belgeseli, 12 Temmuz Çarşamba günü Türkiye galasını yapacak.

İmre Azem’in yazıp yönettiği “Uçurumun Kıyısında Türkiye” belgeseli, 12 Temmuz Çarşamba günü saat 19:00’da, Beyoğlu’da bulunan Halep Pasajı içerisindeki Ses Tiyatrosu’nda Türkiye galasını yapacak.

Belgesel, Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, KHK ile üniversiteden ihraç edilen ilk akademisyenlerden mimar Gül Köksal, kent hakkı aktivisti Deniz Özgür ve Gezi’nin 'Mücella Abla'sı, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesinden Mücella Yapıcı üzerinden Türkiye’de bir yıldır süren OHAL'i ve 16 Nisan referandumunu kişisel bir perspektiften anlatıyor.

Ayrıca gösterimden sonra belgeselde yer alan dört karakterin de katılımıyla ve Nazım Dikbaş’ın moderatörlüğünde bir söyleşi gerçekleştirilecek. 

Belgesel film, 30 Haziran’da Berlin’de prömiyerini yaparak izleyici karşısına çıkmıştı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

 1. ümran kurt 3 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

  Mücella Hanımı yakınen tanıyan mimarlarız. 12 temmuz da yapılacak uçurumun kıyısında Türkiye filminin galasına tüm mağdurlara destek amacıyla katılmamız sakıncalı olur mu? Davetiyeli ise gelmemiz çok doğru olmayabilir. Yorumlarınızı beklemekteyiz.
  Ümran KURT
  Oya Karabulut

  [email protected] adresine yorumlarınızı gönderebilirsiniz.
  Şimdiden teşekkürler - Ümran KURT

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.