08 Temmuz 2017 11:01

Pankart asan EMEP’lilerin saldırıya uğraması protesto edildi

Beylikdüzü'de 'Kıdem tazminatı iş güvencesidir kaldırılamaz' pankartı asan 3 EMEP üyesi saldırıya uğradı. Saldırı protesto edildi.

Paylaş

İstanbul Beylikdüzü’de geçtiğimiz Salı günü “Kıdem tazminatı iş güvencesidir kaldırılamaz, fona devredilemez” yazılı pankart asarken 3 Emek Partisi üyesinin iki araçla gelen bir grup tarafından saldırıya uğraması protesto edildi. Emek Partisi Beylikdüzü ilçe örgütünün çağrısıyla yapılan eyleme siyasi parti ve demokrasi güçleri de destek verdi.

Eylemde olayın yaşandığı yere sökülen pankart yeniden asıldı. İlçe başkanı İbrahim Durmaz yaptığı konuşma da üyelerime  yapılan saldırıyı kınarak “Bu saldırı mevcut iktidarın halka karşı yürüttüğü savaş politikasının sonucudur, pes etmeyeceğiz. 81 yıl önce işçilerin mücadele ederek kazandığı kıdem tazminatı ne yazık ki bugün fona devredilmek istiyor, sermayeye peşkeş çekmeye çalışılıyor, mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Saldırıya uğrayanlardan Erhan Kurul da “Ülkenin kimyası bozuldu, toplum bir cinnet hali yaşıyor” diyerek, iktidarın gerilim dili kullandığını ifade etti. Kurul “Ülkenin ana muhalefet partisi günlerdir Adalet talebiyle yürüyor.Toplumun her kesimi ve yüzlerce kurum, milyonları temsilen bu yürüyüşe, Adalet talebine destek veriyor. Ama yönetenler ve onlarla işbirliği içinde olanlar ya tehdit savuruyor ya da toplumu geren kutuplaştıran açıklamalarda bulunuyor. Yollara gübre döktürüyor, mermi bıraktırıyor, ölümle tehdit ediyor, böylesi bir ortamda herkes görevden vazife çıkarıyor, ilçede bizlere saldıran faşist çetenin davranışı bunlardan bağımsız değildir’’ diye ifade etti. Kurul, “11 milyon insanımızın açlık sınırı altında yaşadığı, işçilerin asgari ücrete mahkum edildiği, iş güvencesinin ortadan kaldırılmaya, işçilerin yaşamı ve geleceği olan kıdem tazminatının fona devredilmeye çalışıldığı, emekçilerin, akademisyenlerin, yazar çizer aydın gazetecilerin sorgusuz sualsiz işten atıldığı seçilmiş milletvekili ve belediye başkanlarının tutuklandığı bir ortamda iş,ekmek,özgürlük mücadelesinden vazgeçmeyeceğiz’’ diyerek sözlerini tamamladı. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

G20’ye karşı büyük eylem: Sınırsız dayanışma

SONRAKİ HABER

ABD, Kuzey Kore'nin füze denemelerini görüşmek üzere BMGK'yi toplantıya çağırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa