07 Temmuz 2017 18:59

Form Korucuyu Ambalaj'daki grev anlaşma ile sonuçlandı

Form Korucuyu Ambalaj Fabrikası'nda 45 gündür süren grev anlaşma ile sonuçlandı. İşçiler, ilk yıl 300, ikinci yıl 225 lira zam alacak. 

Paylaş

İzmir'in Torbalı ilçesindeki Ayrancılar bölgesinde kurulu olan Form Koruyucu Ambalaj Fabrikası'ndaki grev sonuçlandı. Türk İş'e bağlı Selülöz Sendikası ile işveren temsilcileri arasındaki 3. dönem toplu iş sözleşmeleri, işverenin düşük ücret zammı dayatması nedeniyle tıkanmış ve 24 Mayıs'ta 40 işçi greve çıkmıştı.

45 gündür tam katılımla süren grev sendika ile işveren arasında anlaşma sağlanması ile sona erdi. Varılan 2 yıllık anlaşmaya göre, işçiler ilk yıl 300 TL, ikinci yıl 225 TL zam alacak. 35 günlük olan ikramiye birinci yıl 60 gün, ikinci yıl 70 güne çıkacak. İlk yıl sosyal haklarda yüzde 25 civarında anlaşma olacak, ikinci yılda enflasyonun iki katı kadar artış sağlanacak. 

'SON KARARI İŞÇİLER VERDİ'

Gazetemize açıklamada bulunan Selülöz Genel Başkanı Ergin Aslan, grevin işçilerin istekleri doğrultusunda sonuçlandığını belirterek "İşçi arkadaşlarımıza vermiş olduğu mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. Toplu iş sözleşmemiz hayırlı olsun. Her şey işçi arkadaşlarımız istediği şekilde sonuçlandı. Son kararı onlar verdi. Bu başarının en büyük sebebi işçilerin 45 gündür firesiz bir şekilde burada durması. Bu onların başarısı. Grevimizin ilk günden beri haberlerini yapan sizlere de teşekkür ediyorum" dedi. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Alman Başkonsolosuğu önünde AKG'ye çağrısı 

SONRAKİ HABER

Hasankeyf Koordinasyonundan "Mücadele ve Yıkım Ekseninde Hasankeyf" paneli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa