07 Temmuz 2017 16:02

Balat Atatürk Ormanı'nda çocuklar bilim ve sanatı öğreniyor

Bursa'daki Balat Atatürk Ormanı’nda düzenlenen Balat Doğa ve Bilim Yaz Okulu'na katılan çocuklar, bilim ve sanatı öğreniyor.

Paylaş

Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Balat Doğa ve Bilim Yaz Okulu’nda öğrenciler keyifli bir yaz tatili yaşama imkanı buluyor.

Balat Atatürk Ormanı’nda düzenlenen etkinliğe katılan 7-12 yaş grubundan çocuklar astronomiden ebru sanatına kadar bir çok branşta düzenlenen atölyelere katılarak tatilin tadını çıkartıyor. Bursa Amatör Astronomi Kulübü ve Çağdaş Drama Bursa Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen yaz okulunda Nilüferli çocuklar, bilim, drama, astronomi, ebru sanatı, sokak oyunları ve düşünce atölyesinde yeni bilgiler öğrenirken diğer bir taraftan da yeni arkadaşlıklar kuruyor.

Her gün Nilüfer’in farklı bir mahallesinden çocukların katılımıyla gerçekleştirilen Balat Doğa ve Bilim Yaz Okulu’nu Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldi.

Çocuklarla birlikte keyifli dakikalar geçiren Başkan Bozbey, Türkiye’nin ve Nilüfer’in çocukları farklı olmalı. Sizlerin farklı olmanızı, bilim ve sanatla gelişmenizi istiyoruz. Her türlü projemizi sizler adına gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Sizlerin bilim ve sanatla büyümesi ileride bizlerin ve ülkemizin daha iyi yerlere gelmesi demektir” şeklinde konuştu.

Nilüfer Belediyesi tarafından Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleştirilen ve 35 mahalleden çocukların katılacağı yaz okulu 27 Temmuz’da sona erecek.(Bursa/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

ABD’den, Esad’lı yeni Suriye stratejisi!

SONRAKİ HABER

Almanya'daki ırkçı saldırıda yaşamını yitirenler katliamın gerçekleştiği yerde anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...