07 Temmuz 2017 11:33

Baykan Kaymakamı Mehmet Kocabey'in aracına bombalı saldırı

Siirt'in Atabağı Belediyesine kayyım olarak atanan Baykan Kaymakamı Mehmet Kocabey, bombalı saldırıya uğradı.

Paylaş

Sirrt'in Baykan ilçe Kaymakamı olan ve DBP'li Belediye başkanının görevden alınmasından sonra Atabağı Belde Belediyesine kayyım olarak atanan Mehmet Kocabey, makam aracı Yarımca Köyü yolunda ilerlediği sırada bombalı saldırıya uğradı. 

Sabah saatlerinde Yarımca Jandarma Karakolu'nu ziyarete giden Kocabey, geri döndüğü sırada önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı, makam aracının geçişi sırasında infilak ettirildi.

Olayda can kaybı ve yaralanan olmazken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Siirt Valisi Ali Fuat Atik'te yaşanan gelişme üzerine Baykan ilçesine gitti. 

  • Mehmet Kocabey

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Siirt Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, saat 08.30 sıralarında Kocabey'e, PKK tarafından suikast girişiminde bulunulduğu belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Baykan İlçesi Kaymakamı Mehmet Kocabey, Baykan İlçesi'ne bağlı Yarımca köyünde devam eden üstyapı çalışmalarının inceledikten ve Yarımca Jandarma Karakolunu ziyaret ettikten sonra dönüş yolunda hain ve bölücü PKK/KCK terör örgütü tarafından köy yoluna döşenen el yapımı patlayıcı patlatılmış, Kaymakam ve korumalar yara almadan kurtulmuş, hastanedeki kontrollerinin ardından taburcu edilmiş olup, görevinin başındadır. Olayla ilgili olarak güvenlik güçlerimizin tarafından geniş çaplı operasyonlar başlatılmıştır. Bölücü terör örgütünün her türlü yıkıcı ve bölücü faaliyetlerine yönelik ilimiz çapındaki operasyonlar kararlılıkla devam edecek, ilimizin huzur ve güvenliği için emniyet güçleri ve mülki idare amirlerimiz fedakarca çalışmalarına devam edeceklerdir." (DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hastane tuvaletinde doğuma soruşturma izni yok

SONRAKİ HABER

Uluslararası Basın Örgütü: Tutuklu gazeteciler acilen serbest bırakılmalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa