Gülmen ve Özakça için yürüyenlere saldırı

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Selanik Caddesi'nden Sakarya Caddesi'ne yürüyenlere polis saldırdı.Onlarca gözaltı var

06 Temmuz 2017 20:02
Paylaş

Açlık grevinin 120’nci gününe giren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Selanik Caddesi'nden Sakarya Caddesi'ne yürüyenlere polis saldırdı. Polisin saldırısı sırasında direnişçilerden Acun Karadağ’ın da olduğu onlarca kişi gözaltına alındı. 

Açlık grevi 120’nci güne giren akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için, direnişin 140’ıncı gününde Selanik Caddesi’nden Sakarya Caddesi’ne yürüyüş gerçekleştirildi. Ancak yürüyüş başlamadan önce Konur Sokak’ta bulunan direnişçilerden Acun Karadağ, polis tarafından darbedilerek gözaltına alındı. Ardından Selanik Caddesi’ne geçen eylemciler, burada da polis müdahalesiyle karşılaştı. Polisler, Selanik Caddesi’ndeki müdahalede Betül Koca ile birlikte 4 kişiyi gözaltına aldı. 

Nuriye ve Semih için ses olmak isteyen eylemciler ise polise direnerek Selanik’ten Sakarya Caddesi’ne kadar yürüdü. Sakarya Meydanı’nda toplanan kitle adına konuşan Sevinç Koçak, “Nuriye ve Semih yaşasın istiyoruz, aramıza dönmelerini istiyoruz. Nuriye ve Semih’i serbest bırakın” dedi. Açıklama devam ettiği sırada polis Sakarya Meydanı’ndaki kitleye bir kez daha saldırıda bulundu. Sevinç Koçak, Murat Can Çoban ve aralarında kadınların da bulunduğu 10’u aşkın kişi gözaltına alındı. 

Sakarya Caddesi’ndeki kitle ise gözaltıları ve saldırıları alkış ve sloganlarla protesto etti. (DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

KESK Genel Kurulu yarın başlıyor

SONRAKİ HABER

Hindistan'daki selde ölü sayısı 136'ya çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa