TTB ve SES: Barış imzacıları görevine iade edilsin

TTB ve SES de Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü önünde açıklama yaparak barış imzacısı akademisyenlerin görevlerine iadelerini istedi. 

06 Temmuz 2017 14:57
Paylaş

Barış İçin Akademisyenler Girişimi'nin 'Bu Suça Ortak Olmayacağız' metnine imza attıkları gerekçesiyle 12 akademisyenin Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğünce görevinden uzaklaştırılmasına emek ve demokrasi güçlerinin tepkileri devam ediyor. 

Bugün de Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi, Alsancak'taki DEÜ Rektörlüğü önüne siyah çelenk bırakarak kararını protesto etti. Rektörlüğün kararının alkışlarla da tepki gösterildiği eylemde akademisyenlerin görevlerine dönene kadar mücadele sürdürüleceği vurgulandı. 

'ÜNİVERSİTENİN YÜZ AKLARIYDI'

Basın metnini okuyan TTB Genel Sekreteri Dr. Sezai Berber, açığa alınan akademisyenleirn Dokuz Eylül Üniversitesi'nin yüz akları olduğunu belirterek "Çalıştıkları kurumlarda yalnızca öğrencilere ve hastalara hizmet etmekle kalmayıp aynı insan, toplum ve doğa yararına üniversite anlayışıyla emek, barış ve demokrasi mücadelesinde yer almaktadırlar" dedi. 

'TOPLUM İÇİN BÜYÜK BİR KAYIP'

Akademisyenlerin uzaklaştırılmasının başta öğrenciler ve hastalar olmak üzere toplum adına büyük bir kayıp olduğunu da ifade eden   Berber şunları söyledi "DEÜ yönetimini aldığı karar nedeniyle kınarken, meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu bildiriyor, görevlerine dönmeleri için tüm olanaklarımızla mücadelemizi sürdüreceğiz". (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

TMMOB, SGK’yi protokolü yeniden imzalamaya çağırdı

SONRAKİ HABER

Mahkeme net konuştu: Zeytinlik alanlara RES dikilemez

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...