05 Temmuz 2017 16:38

10 Ekim Derneği'nde yönetim değişikliği yapılacak

10 Ekim katliamı sonrasında kurulan 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği'nde yönetim değişikliği yapılacak. 

Paylaş

10 Ekim katliamı sonrasında kurulan 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği'nde yönetim değişikliği yapılacak. 

IŞİD'in 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı'nda gerçekleştirdiği bombalı saldırıda 102 kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce kişi de yaralanmıştı. Katliam sonrasında hayatını kaybedenlerin yakınları ve saldırıda yaralananlar 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği'ni kurarak, katliamda hayatını kaybedenleri unutturmamayı ve katliamın faillerinin ortaya çıkarılmasına hedeflemişti. 

Dernek Başkanlığına ise katliamda hayatını kaybeden Uygar Coşkun'un eşi Mehtap Sakinci Coşgun seçilmişti. Dernekten yapılan yazılı açıklamada hem 3. duruşması 10 Temmuz günü görülecek olan 10 Ekim katliamı davasına çağrı yapıldı hem de dernek yönetiminin değişeceği duyuruldu. 

Dernekten yapılan açıklama şöyle: “10-11 Temmuz'da Ankara Adliyesinde görülecek olan 10 Ekim Davası Duruşması sonrası ailelerimizin de davayı takip için Ankara'da bulunacak olması sebebiyle mümkün olacak en yüksek katılımın sağlanacağını düşünerek, On Ekim Barış ve Dayanışma Derneği Genel Kurulu 12 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirilecektir. Yönetim  değişikliği için de görüşülecek Genel Kurula tüm Dernek üyelerini bekliyoruz.” (Ankara/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Surların kimyası çözüldü

SONRAKİ HABER

Elazığ'daki deprem nedeniyle Diyarbakırlılar geceyi sokakta geçirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa