05 Temmuz 2017 16:21

Linç edilen Kaceroğlu davasında avukatlar tüfeği inceleyecek

Kobanê eylemleri sırasında başından vurulduktan sonra linç edilerek katledilen Ekrem Kaceroğlu'nun davası görüldü. Dava 18 Ekim'e ertelendi.

Paylaş

6-8 Ekim 2014 tarihlerinde gerçekleşen Kobanê eylemlerinde İzmir'in Bornova ilçesinde ırkçı bir grup tarafından başından silahla vurulduktan sonra linç edilerek katledilen Ekrem Kaceroğlu'nun öldürülmesine ilişkin davanın 9. duruşması İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya Kaceroğlu ailesi ve avukatları katılırken, tutuksuz olarak yargılanan sanıklardan hiçbirisi katılmadı.

Duruşmada ilk olarak TİB kayıtları ile tesbit edilen tanık Elvin Demirkaya dinlendi. Sanık Kubilay Aktaş ile aralarında duygusal bir ilişki olduğu için olay günü ve sonrasında sürekli telefonla görüştüğünü söyleyen Demirkaya, "Olay anını görmedim. Kubilay bana evlerine saldırı olduğunu söyledi. Ayrıntılı bir şey anlatmadı. Gece gündüz sürekli konuşurduk. Olaydan sonra ailem istemediği için ilişkimizi bitirdik" şeklinde ifade verdi.

Daha sonra söz alan müşteki avukatlar cinayet olayının en önemli kanıtı olan görüntülerin izlenilir hale getirilmemesinden dolayı dosyanın bir türlü ilerlemediğini ifade etti. Avukatlar görüntülerin ham haliyle kendilerini verilmesini ve olay anında kullanılan tüfeğin kendi taraflarınca bilirkişi ile incelenmesini talep etti.

Ara kararını açıklamayan mahkeme heyeti, dosyanın teknik bilirkişiden dönmesinin beklenmesine, görüntülerin izlenilebilir hale gelmesi için ne kadar zaman gerektiğine ilişkin bilirkişiye yazı yazılması, TİB kayıtlarının bilirkişiden döndükten sonra değerlendirilmesi, olay anında kullanılan tüfeğin müşteki avukatları tarafından incelenmesi için adli emanete yazı yazılmasına karar verdi.

Duruşma 18 Ekim tarihine ertelendi. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı'ndan G20 Hamburg Zirvesi açıklaması 

SONRAKİ HABER

AKP bu hatfa içinde iç tüzük değişikliğini vermeyi planlıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...