04 Temmuz 2017 17:30

Veli Saçılık gözaltında: Kolum çok kötü, ambulans çağırın

Dün polisin ampüte olan omzunu kırdığı Veli Saçılık, bugün eşiyle birlikte gözaltına alındı. Saçılık'ın omzu yeniden kırıldı.

Paylaş

Dün polisin ampüte olan omzunu kırdığı Veli Saçılık, bugün eşiyle birlikte gözaltına alındı. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde Saçılık'ın omzuna darbe aldığı ve acı çekerek, "kolum çok kötü" diye bağırdı görülüyor.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemleri 118’inci, Yüksel Caddesindeki “işimizi geri istiyoruz” eylemi 238’inci gününe girdi. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek olmak ve işlerine geri dönmek isteyen kamu emekçileri Karanfil Sokak’ta bir araya geldi. 

Dün yapılmak istenen basın açıklaması sırasında ampute olan omzu polis tarafından kırılan Veli Saçılık da katıldı. 

Polis, Yüksel Caddesi'nde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak isteyen gruba çok sert müdahale etti. Polis fiziki şiddet uygularken aynı zamanda biber gazı kullandı. 

Omzu kırık olan Veli Saçılık ve eşi Neylan Yılmaz, ihraç edilen ve İstanbul'dan eylemini Ankara'ya taşıyan kamu emekçisi Nazife Onay ile birlikte toplam 5 kişi gözaltına alındı.

‘KOLUM ÇOK KÖTÜ AMBULANS ÇAĞIRIN!’

Polisin darp ederek gözaltına aldığı emekçiler gözaltı aracı içinde akıllı telefonları üzerinden canlı yayın yaptı. Görüntülerde yer alan Veli Saçılık'ın tişörtünde biber gazı izleri bulurken, Saçılık'ın acılar içinde “Kolum çok kötü yerinden çıktı. Bırakın beni kolum çok kötü” diye bağırdığı görülüyor.

Bir eylemci de “Veli’nin kolu çok kötü, yeniden kırdılar” diyor. Saçılık “Kolum çok kötü ambulans çağırın” diyor ve ardından yayın kesiliyor. (DİHABER)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Katil yakalandı: Azmettirici baba çıktı

SONRAKİ HABER

Elazığ’da hasarlı binaların yıkımı başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...