04 Temmuz 2017 12:55

Berberoğlu: Adalet Yürüyüşü tarihe geçti 

CHP'li Barış Yarkadaş, tutuklu vekil Enis Berberoğlu ile görüştü, 'Berberoğlu, Türkiye'de adaletin mutlaka galip geleceğine inanıyor' dedi.

Paylaş

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu Maltepe Cezaevi'nde ziyaret eden Barış Yarkadaş, görüşme sonrası basın açıklaması yaptı. Cezaevi önünde nöbet tutan CHP'li Adalet Nöbetçileri ile bir süre nöbet de tutan Yarkadaş, Berberoğlu'nun mesajlarını aktardı. 

Yarkadaş Enis Berberoğlu’nu ziyaret ettiğini ve kendisiyle sohbet etme imkanı bulduğunu Berberoğlu’nun Adalet Yürüyüşçülerine en içten selam ve saygılarını gönderdiğini söyledi. 

BU ADALETSİZLİK MUTLAKA BİR GÜN ORTADAN KALKACAKTIR

“Demokrasiye ve adalete inanlar şu an tarih yazıyor. Demokrasi ve adalet için 450 kilometrelik yolu yürüyen herkese saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Türkiye’ye bir gün adalet gelecektir ve bu da Adalet Yürüyüşü’nde yer alan, 450 kilometreyi adım adım kat edenlerin sayesinde olacaktır. Türkiye’nin en temel sorunlarından biri adaletsizliktir ve bu adaletsizlik mutlaka ve mutlaka bir gün ortadan kalkacaktır."

‘SAĞLIĞI İYİ’ 

Yarkadaş, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun sağlığı ve moralinin iyi olduğunu, dışarıdaki gelişmeleri yakından takip ettiğini de belirtti. Öte yandan Berberoğlu'nun tutuklandığı günden bu yana cezaevi önünde toplanan Adalet Nöbetçilerinin eylemi de 21. gününe ulaştı. Cezaevi önünde tutulan nöbete CHP üyeleri katılıyor. Nöbet her gün 12 saat sürüyor. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

‘Herkes için adalet yavrum senin benim için...’

SONRAKİ HABER

CHP'li Sezgin Tanrıkulu: Şehir hastanelerinde öncelik kamu yararı değil kâr

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa