04 Temmuz 2017 12:34

Yandaşın hedefi Adalet Yürüyüşü’ndeki HDP  

Hükümete yakın yandaş gazeteler HDP'nin Adalet Yürüyüşü'ne katılmasından rahatsız oldu. HDP'yi bir kez daha hedef gösterdi.

Paylaş

Adalet Yürüyüşü’nün başladığı günden itibaren toplumun farklı kesimlerinden destek buluyor. Hükümete yakın gazeteler ise yürüyüşün başladığı günden itibaren yürüyüşü itibarsızlaştırmaya çalışıyor. 

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları ile ilgili haberler nedeniyle yargılandığı davada 25 yıl ceza verilerek tutuklanmasını protesto etmek için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet Yürüyüşü devam ediyor. 

Toplumun farklı kesimlerinden destek alan yürüyüşe önceki gün HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, HDP’li vekiller ile kayyım ile görevinden alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk’ün yer aldığı HDP heyeti de katılarak destek verdi. HDP’nin Adalet Yürüyüşü’ne katılmasından rahatsız olan hükümete yakın gazeteler ise hem HDP’yi hem de yürüyüşü bir kez daha hedef gösterdi. 

İSİMLERİ FARKLI MANŞETLERİ AYNI

Yürüyüş için sözde ifadelerini kullanmaktan çekinmeyen gazeteler önceki gün HDP’nin katılımı üzerinden yürüyüşü karalamayı sürdürdü. Sabah gazetesi HDP'nin yürüyüşe katılmasını, “Kandilci’lerle kol kola girdi” başlığıyla manşetine taşıdı. Manşetin alt başlığında ise "FETÖ ve Kandil'in CHP'nin sözde adalet yürüyüşüne verdiği örtülü destek, Kartepe’deki kucaklaşmayla yol arkadaşlığına dönüştü” ifadeleriyle hedef gösterdi. Akşam gazetesi haberi, “Yoldaşlarıyla buluştu!” diyerek birinci sayfasına taşırken, haberin spotunda, “Kılıçdaroğlu'nun sözde adalet yürüyüşüne, terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP de dahil oldu” denildi. HDP’den yürüyüşe katılanların ismini de yazan gazete devamında HDP'li Yıldırım ve Uca’yı hedef alan ifadelere yer verdi: “Yürüyüşteki HDP’lilerden Ahmet Yıldırım aracında terörist taşımaktan, Uca da 4 PKK’lının cenazesine katılmaktan sabıkalı.” 

Star gazetesi de “PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile kol kola yürüdü” başlığıyla birinci sayfasına taşıdığı spotunda Akşam gazetesine benzer ifadelere yer verdi. “Kılıçdaroğlu'nun yürüyüş şovuna bir hafta kala AK Parti’li ilçe yöneticisini katleden terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP de katıldı. CHP liderinin dün kol kola yürüdüğü HDP’liler arasında aracıyla PKK’lı taşıyan Ahmet Yıldırım ile terörist cenazesine katılan Feleknas Uca da vardı” dedi. 

Hükümete yakın bir diğer gazete Türkiye ise, “Kılıçdaroğlu HDP’lilerle omuz omuza” başlığıyla gördüğü spotunda, “PKK’nın siyasi uzantıları CHP yürüyüşünde boy gösterdi” dedi. Katılımcıların isimlerinin yazıldığı spotta, “Oluşan tablo, yürüyüşünün gerçek amacını da gözler önüne serdi” ifadesiyle yürüyüş hedef gösterildi. 

Hükümete yakın gazeteleri aratmayan Aydınlık yine şaşırtmadı. HDP’lilerin yürüyüşe katılmasını birinci sayfada sürmanşetinde gören Aydınlık, “CHP ile HDP/PKK kolkola yürüdü” dedi. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Gümrük indirimleri üretici üretmesin anlamına geliyor'

SONRAKİ HABER

PAA rejects Evrensel's objection to announcement ban decision – embargo continues

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...