04 Temmuz 2017 11:43

İZDENİZ'de 12 Temmuz'da greve çıkılacak

İzmir'de İZDENİZ'le ilgili TİS görüşmelerinde  anlaşma sağlanamazsa 12 Temmuz'dan itibaren körfezde vapur ve feribot hatları duracak.

Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait İzmir Deniz İşletmeciliği Şirketi ile işyerinde örgütlü olan Türk İş'e bağlı Türkiye Denizciler Sendikası arasındaki yeni dönem toplu iş sözleşmeleri görüşmeleri ücret zammı noktasındaki anlaşmazlıktan dolayı tıkanırken, sendika grev kararını hayata geçirme kararı aldı.

Yaklaşık 250 işçiyi kapsayan TİS görüşmelerinde, sendika yönetimi yüzde 20 zam talebinde bulunurken, şirket yönetimi deniz çalışanları için kazanılmış bir hak olan ikinci sicilden doğan vergi affını ödeyeceğini belirterek yüzde sıfır zam, kara çalışanları için yüzde 9 zam önerisinde bulundu.

Öneriyi kabul etmeyen Türkiye Denizciler Sendikası, 30 Mayıs'ta grev kararını asarak süreci başlattı. Geçen sürede de anlaşma sağlanamadığı için sendika 12 Temmuz'da greve çıkma kararı aldı. Uzlaşma sağlanamaması durumunda her gün 30 binin üzerinde İzmirliyi vapur seferleri ile 2 binin üzerinde araç taşıyan Üçkuyular-Bostanlı arabalı feribot seferleri duracak. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Dünya Sağlık Örgütü'nden Yemen’e 400 ton yardım malzemesi

SONRAKİ HABER

Almanya'dan Türkiye'ye casusluk uyarısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa