03 Temmuz 2017 22:47

‘Fenerbahçe tüm varlığı ile ayaktadır’

Fenerbahçe Spor Kulübü 3 Temmuz sürecinin 6. yılında kulübün resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

Paylaş

Fenerbahçe Spor Kulübü 3 Temmuz sürecinin 6. yılında kulübün resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı, 3 Temmuz’da gerçekleştirilen operasyonların Fenerbahçe’ye değil tüm Türkiye’ye yapıldığı öne sürüldü. Operasyonu ‘FETÖ/PDY Kumpası’ olarak nitelendiren Fenerbahçe Spor Klübü “Bu hain yapının gerçek yüzünün ortaya çıkmadığı ve her kesimden destek ve iltifat gördüğü dönemde Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve milyonlarca taraftarıyla birlikte bu yapıya karşı canları pahasına mücadele etmiş, göğüslerini kulüpleri için siper ederek çelik bir duvar örmüştür. İşte bu çelik duvara çarpıp tökezleyen FETÖ/PDY ilk kez geriye çekilmiş ve yenilmiştir. Kimisi işbirlikçi olarak, kimisi beka ve beklenti ile kimisi ise fanatizm ile bu yapıya destek verip onlarla iş tutarken Fenerbahçe taraftarı hep bir ağızdan aynı cümleyi haykırmıştır ‘yıkılmayan son kale Fenerbahçe’ ifedesini kullandı. 

Açıklamada 3 Temmuz sabahının ilk saatlerinden Başkan’ı, yönetimi, sporcusu, taraftarları ile örgütün gerçek yüzünün görülmesi için mücadele başlatıldığını belirten Fenerbahçe, 15 Temmuz darbe kalkışması ile bu yapının, artık tüm devlet birimlerinin mücadele ettiği bir terör örgütü olarak kabul edildiğini aktardı. Açıklamada şu iafedelere yer verildi: 

Bu hain yapının gerçek yüzünün ortaya çıkmadığı ve her kesimden destek ve iltifat gördüğü dönemde Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı, yöneticileri ve milyonlarca taraftarıyla birlikte bu yapıya karşı canları pahasına mücadele etmiş, göğüslerini kulüpleri için siper ederek çelik bir duvar örmüştür. İşte bu çelik duvara çarpıp tökezleyen FETÖ/PDY ilk kez geriye çekilmiş ve yenilmiştir. Kimisi işbirlikçi olarak, kimisi beka ve beklenti ile kimisi ise fanatizm ile bu yapıya destek verip onlarla iş tutarken Fenerbahçe taraftarı hep bir ağızdan aynı cümleyi haykırmıştır.

‘FENERBAHÇE İÇİN HESAP SORMA VAKTİDİR’

Fenerbahçe spor Klübü ayrıca şu ifadeleri kullandı: Sırf kendi dar tabanlarına ve taraftarlarına mesaj vermek adına FETÖ ve illegal yapı mensuplarının kararlarını kendilerine kıble edinmiş bu şahıslar, bu sürece ilişkin tüm söylemleri ile alenen suç işlemektedirler. Onlara yegane tavsiyemiz, kendilerini konuşmak zorunda hissettiklerinde, yöneticisi oldukları kendi takımlarının sportif performansı ve sportif gelecekleri ile ilgili konuşmaları, kupa palavralarını kullanarak taraftarlarını kandırmamaları, demokratik hukuk devletinin bireyleri olarak sorumlu bir şekilde hareket etmeleridir. Fenerbahçe Spor Kulübü tüm varlığı ile ayaktadır. FETÖ/PDY’ye geçit vermediği gibi onun yandaşı ve savunucularına da geçit vermeyecektir. Gün, Fenerbahçe için hesap sorma vaktidir. (SPOR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kral Selman, G20’ye katılmaktan vazgeçti

SONRAKİ HABER

İtalya Serie A'da koronavirüs nedeniyle 3 maç ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa