Operasyonlar sürüyor, ölümler artıyor

Operasyonlar sürüyor, ölümler artıyor

Bölgede devam eden askeri operasyonlarda yeni can kayıpları yaşandı.

Bölgede devam eden askeri operasyonlarda yeni can kayıpları yaşandı. Çukurca’da devam eden askeri operasyon sırasında meydana gelen patlamada bir uzman çavuş yaşamını yitirdi.

Hakkari’nin Çukurca ilçesi Seytu Dağı bölgesinde devam eden operasyon sırasında meydana gelen patlamada bir uzman çavuş ağır yaralandı. Askeri helikopter ile Hakkari Devlet Hastanesine kaldırılan Uzman Çavuş Oğuzhan Sezer hastanede yaşamını yitirdi.

BAŞKALE’DE PATLAMA 

Van’ın Başkale ilçesine bağlı Güzeldere mevkii ve Bebleşin Jandarma Karakolu arasında askeri aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlamada en az 1 askerin yaralandığı öğrenildi. Patlamanın ardından zırhlı araca yönelik roketli saldırı yapıldığı ve ardından kısa süreli çatışmanın çıktığı belirtildi.

Yaşanan olaydan sonra Güzeldere ve Başkale yolu trafiğe kapatılırken, bölgede uzun araç kuyrukları oluştu. Yine bölgede onlarca zırhlı aracın sevk edildiği ve geniş kapsamlı bir operasyonun başlatıldığı öğrenildi.

GÜVENLİK YOLU YAPANLARA SALDIRI 

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Yemişli (Mêrgeh) köyü kırsalında yer alan Serkê Reşun Yaylası’nın bulunduğu alanda askeri güvenlik yolu yapan işçilere saldırı düzenlendi. İlk gelen bilgilere göre, Uludere Ortasu Beyaztepe üst bölgesine yol yapım çalışması yapan işçilerden 2’si yaşamını yitirdi, 4’ü ise yaralandı.

İDİL’DE HASTANEYE 6 CENAZE GETİRİLDİ

Şırnak’ın  İdil ilçesi kırsalında önceki gün İnsansız Hava Araçları’nın (İHA) bombardımanı sonucu 6 kişi yaşamını yitirdi, 1 kişi yaralandı. Yaşamını yitiren 6 kişi ile yaralanan kişinin asker ve korucular tarafından İdil Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi. Yerel kaynaklar, cenazelerin tanınmayacak halde olduğunu belirtti. Cenazelerin ve yaralanan kişinin hastane sonrası nereye götürüldüğü konusunda ise bilgi edinilemedi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Operasyon