03 Temmuz 2017 20:00

Yüksel Caddesi’nde polis yine saldırdı: 12 gözaltı

Yüksel Caddesi’ndeki 'işimizi geri istiyoruz' eyleminin 237’nci gününde basın açıklaması yapmak isteyenlere polis saldırdı, 12 kişi gözaltına alındı.

Paylaş

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevlerinin 117’nci günü, Yüksel Caddesi’ndeki “işimizi geri istiyoruz” eyleminin 237’nci gününde basın açıklaması yapmak isteyen eylemcilere polis saldırdı. 12 eylemci darbedilerek gözaltına alındı. 

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi 117’nci gününe girerken, Yüksel Caddesi’ndeki “İşimizi geri istiyoruz” eylemi 237’nci gününde. Gülmen ve Özakça’ya destek olmak ve işlerine geri dönmek isteyen KHK ile ihraç edilmiş Veli Saçılık, Nazife Onay, Acun Karadağ ve çok sayıda destekçisi basın açıklaması yapmak üzere Karanfil Sokak’ta bir araya geldi. 

Karanfil Sokakta bir araya gelen eylemciler “Nuriye ve Semih’in açlık grevinin 117’inci günü Nuriye ve Semih işe geri alınsın” yazılı pankart açtı. Polis İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak isteyen eylemcilerin Yüksel Caddesine girmesine izin vermedi. Eylemcilerin bulundukları yerde de basın açıklaması yapmalarına izin veremeyen polis eylemcileri yaka paça Karanfil Sokakta sürükledi. 

12 GÖZALTI

Bu esnada Veli Saçılık polisler tarafından ‘Hayata dönüş operasyonları’ sırasında kepçenin kopardığı kolunun üzerine düşürüldü. Olmayan kolunun üzerine düşen Saçılık, açı içinde yerde kaldı. Daha sonra Karanfil Sokakta oturma eylemi yapan eylemcilere bir kez daha müdahale etti. Biber gazı etkili plastik mermi, biber gazı kullanan polis 12 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltılar sırasında darp edilen eylemciler “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek” diye sloganlar attı. Polisin biber gazı sıktığı esnada sokakta bekleyen yurttaşlara “Meraklı kalabalığa sesleniyoruz sokağı terk edin müdahale edeceğiz” demesi dikkat çekti. (DİHABER)


 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dersim tabelası indirildi Tunceli asıldı

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen İstanbul ve Samsun'da 23 Kasım Ankara mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa