03 Temmuz 2017 19:16

Tedavi olmazsa görme yetisini kaybedebilir

Beyninde tümör bulunan hasta tutuklu Atilla Coşkun’un babası Tevfik Coşkun, oğlunun tedavi edilmez ise görme yetisini kaybedebileceğini söyledi.

Paylaş

Beyninde tümör bulunan hasta tutuklu Atilla Coşkun’un babası Tevfik Coşkun, oğlunun tedavi edilmez ise görme yetisini kaybedebileceğini söyledi.

İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) raporuna göre, Türkiye ve bölge cezaevlerinde 370’i ağır olmak üzere 900 hasta tutuklu bulunuyor. Durumlarının her geçen gün kötüye gittiği hasta tutuklulardan biri de Atilla Coşkun. 2007 yılında “Örgüt üyesi” olduğu gerekçesiyle yargılandığı davadan 2015’te hüküm giyen Coşkun, Düzce T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuluyor. Dışarıda dahi tedavisi zor olan Coşkun’un durumu cezaevine girmesi ile birlikte günden güne kötüye gitmeye başladı.Coşkun’un beynindeki tümörün sürekli büyümesi nedeniyle sol gözünün içeriye doğru kaydığı ve bu yüzden görme oranının yüzde 1’e düştüğü öğrenildi. Coşkun’un ameliyat olması durumunda yüzde 90 felç kalma ya da ölüm riski olduğunu dile getiren baba Tevfik Coşkun, “Bilinçli bir şekilde ne muayene yapıyorlar ne de hastaneye götürüyorlar” diye tepki gösterdi.  Oğlu Atilla’yı en son 2 ay önce başka bir oğlunun ziyaret ettiğini ifade eden Coşkun, “Cezaevi idaresi, hasta olan tutukluların dilekçelerine ‘Sizleri falan tarihte hastaneye götüreceğiz’ şeklinde yanıt veriyor. Fakat daha sonra götürmüyorlar. Söyledikleri de yalan çıkıyor” diye konuştu. Coşkun,  yetkililere duyarlılık çağrısında bulundu. 
(İstanbul/DİHABER)


 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tarsus’taki işkence iddiaları Meclis gündemine taşındı

SONRAKİ HABER

Oyuncu Ahmet Kural trafik kazası yaptı, ehliyetine el konuldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...