TSK’nin hedefindeki Afrin’e Rus askerleri çıkarma yaptı

TSK’nin hedefindeki Afrin’e Rus askerleri çıkarma yaptı

Kürt kantonu Afrin’e yönelik ‘büyük operasyon’ yapılacağı iddia edilirken, 150 Rus askeri Afrin’e çıkartma yaptı. (Fotoğraflar: Al Masdar)

AKP Hükümeti ve iktidar yanlısı medya Suriye’nin kuzeyinde bulunan Kürt kantonu Afrin’e yönelik ‘büyük operasyon’ yapılacağını ilan ederken, Rus askerlerinin Afrin’e çıkartma yaptığı öğrenildi. 

Al Masdar’ın haberine göre 150 Rus askeri Afrin’e ulaştı. Haberde, Rus askerlerin kente varışı, Halep’in kuzeyinde, Türkiye destekli cihatçılarla yaşanan çatışmalarda yaşamını yitiren Kürt savaşçılar için “Şehitler Mezarlığı”nda düzenlenen anma törenine denk geldi. 

Haberde, Rus askerlerinin “Afrin’de bir üs kurmak ve terörle mücadele eden YPG savaşçılarını da eğitmek üzerene anlaştığı” ileri sürüldü. 

AKP Hükümeti’nin desteklediği cihatçı grupların yönetiminde bulunan Suriye kenti Azez’in komşusu olan Afrin, yine cihatçıların kontrolündeki en büyük İdlib kentiyle de komşu ve Afrin’e bağlı Telrıfat kasabasını ele geçirerek cihatçı kontrolündeki bu iki kent arasında bir geçiş yolu açılmak isteniyor. 

AKP Hükümeti’nin de operasyonu bu yolu açmak üzere istediği belirtiliyor. (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 03 Temmuz 2017 15:44
www.evrensel.net
ETİKETLER AfrinRusyaSuriye