03 Temmuz 2017 14:18

Röntgencilikle gündeme gelen pansiyon ruhsatsız çıktı

Balıkesir Ayvalık’ta röntgencilik iddiasıyla gündeme gelen pansiyonun ruhsatsız olduğu ortaya çıktı.

Paylaş

24 Haziran günü Ayvalık'a tatil için gelen 24 yaşındaki A.M.B., Gürcistan uyruklu 27 yaşındaki N.K. ve 24 yaşındaki D.B., Fevzipaşa-Vehbibey Mahallesi Barbaros Caddesi'nde bulunan pansiyona yerleşti. Ertesi gün saat 19.30 sıralarında odalarında anahtar deliğinden gözetlendiklerinden şüphelendi.

Emin olamayan genç kadınlar, iki gün sonra pansiyon işletmecisi K.M.A.'yı bir başka bir odanın anahtar deliğinden müşteriyi gözetlerken gördü ve kendi odalarının kapı aralığından cep telefonuyla görüntüledi. Bu görüntülerle polise başvuran genç kadınlar, pansiyon sahibi K.M.A.'nın anahtar deliğinden müşteri odalarında röntgenlediğini belirterek şikayetçi oldu.

‘Özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlamasıyla hakkında işlem başlatılan pansiyon sahibi K.M.A. ifadesinin alınmasının ardından serbest kaldı. Pansiyon sahibi K.M.A. hakkında soruşturma evrakı adliyeye gönderildi, adli işlem başlatıldı.

Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ise o pansiyonla ilgili inceleme başlattı. Yapılan araştırmada, pansiyonun ruhsatsız olduğu ortaya çıktı. Ayvalık Belediyesi zabıta ekipleri, bugün pansiyona gelerek denetim raporu tuttu. 1 yılı aşkın süreden bu yana faaliyette olduğu belirlenen pansiyonun işlemlerin ardından mühürleneceği ifade edildi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

İsveç devleti Vahhabilik eğitimini finanse ediyor

SONRAKİ HABER

Hakkari'de eylem ve etkinliklere bir ay yasak getirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa