03 Temmuz 2017 13:41

Zonguldak İl Genel Meclisi'nde 'Adalet' tişörtleri 

Zonguldak İl Genel Meclisi toplantısına CHP’li üyeler, ‘Adalet’ yazılı tişörtle katıldı.

Paylaş

21 AKP, 10 CHP 31 meclis üyesinin bulunduğu Zonguldak İl Genel Meclisinin Temmuz ayı ilk birleşim toplantısı yapıldı. İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında yapılan toplantıya CHP’li üyeler ‘Adalet’ yazılı beyaz renkli tişörtle katıldı. 

Toplantı sonunda söz alan CHP’li üye Fikret Zaman, dün Sivas’ta Madımak Oteli’nin ateşe verilmesiyle hayatını kaybedenlerin ölüm yıldönümü olduğunu hatırlatarak, "O gün Sivas’ta kara bir gün yaşandı. 32 aydın kişi katledildi. Adaletin o zamandan bugüne kadar tecelli etmediğini görüyoruz” dedi.

AKP’Lİ ÜYE ‘ADALET’ TİSÖRTÜNDEN RAHATSIZ OLDU

AKP Grup Sözcüsü İsmail Terzi ise "Ben arkadaşların 15 Temmuz darbe girişiminde de ‘Darbeleri protesto ediyoruz’ diye böyle bir tişört yaptırıp da burada giymelerini isterdim. Biz bunları alkışlardık. İlkokul çocukları gibi tişört giyerek gelmelerini ben bunları çok doğru bulmuyorum. Ülke yanıyor bunlar tişört giymişler 'adalet istiyoruz' filan. Sizin protestonuz Türkiye’ye mi yoksa dünyaya mı?” dedi.

Meclis Başkanı Karaveli de zor bir coğrafyada yaşadıklarını, bu topraklarda güçlü bir devlete ihtiyaçları olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Bizim gerek iktidarıyla gerek ana muhalefetiyle bu topraklarda siyaset yaparken çok dikkatli olmamız gerekiyor. Devletin sırlarını ifşa etmek kadar kötü bir şey yok. Herkesin bu konuda dikkatli olmasını bekliyoruz. Tabii ki insanların yapmış oldukları şeylere de saygılıyız her zaman." (Zonguldak/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP, TRT'nin 'Sözde' ifadesini RTÜK'e şikayet etti

SONRAKİ HABER

Donald Trump: IŞİD'in yeni liderinin yerini biliyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa