03 Temmuz 2017 10:32

Altı ilde hasta, hamile ve engellilere sıcak hava izni

Aşırı sıcaklar nedeniyle Ankara, Muğla, Denizli, Amasya, Çankırı ve Osmaniye'de hasta, hamile ve engelli kamu emekçilerine bir gün izin verildi.

Paylaş

Aşırı sıcaklar nedeniyle altı ilde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile kadınlar, kronik rahatsızlığı olanlar ve engellilere 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü geçerli olmak üzere bir günlük idari izin verildi.

ANKARA

Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından karar verilen izin şu ifadelerle duyuruldu: "Ankara İlindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan; hamile bayanlar, rapor ile tevsik edilmek şartıyla şeker, kalp-damar, beyin-damar, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer, böbrek ve kanser hastalıkları olanlar, yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunanların 03 Temmuz 2017 tarihinde idari izinli sayılmalarına karar vermiştir."

MUĞLA

Muğla Valiliğinden yapılan açıklamada, “Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporlarına göre, ilimizde hava sıcaklığının 3Temmuz Pazartesi günü yükselmeye devam edeceği tahmin edildiğinden Muğla’daki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan; hamile bayanlar, rapor ile tevsik edilmek şartıyla şeker, kalp-damar, beyin-damar, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer, böbrek ve kanser hastalıkları olanlar ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunanların 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü idari izinli sayılacak” denildi.

DENİZLİ

Denizli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Sayın Valimiz Ahmet Altıparmak'ın talimatıyla, Meteoroloji verilerine göre ilimizde 3 Temmuz 2017 pazartesi günü hava sıcaklığı 43 derece olacağından kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, hamile ve kronik hastalıkları olan personelimiz için 1 gün idari izinli olacaktır" denildi.

AMASYA

Sıcaklığın 42 dereceye ulaşması beklenen Amasya'da da Valilikten yapılan açıklamada sıcaklıkların yükselmesinin beklendiği belirtildi ve "Bu nedenle İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak, hamile bayanların,  yüzde 40'tan yukarı engeli olan personelin, kronik (şeker, tansiyon, kalp, beyin)  hastalıkları olanların idari izinli sayılması kararı alınmıştır" denildi.

OSMANİYE

Sıcaklığın bugün yükselmeye devam edeceği Osmaniye'de de Sağlık Bakanlığının Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler Genelgesi kapsamında, kamuda çalışan hamileler ve engelliler ile belgelendirmeleri halinde kalp, beyin, solunum sistemi, karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olanlar ve kanser hastalarının idari izinli sayılması kararının alındığı kaydedildi.

ÇANKIRI

Çankırı'da sıcak hava nedeniyle kamu kurumlarında çalışan hamile ve engellilerin izinli sayılacağı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan  engelli ile hamilelerin, ilde hava sıcaklığının artması nedeniyle bugün idari  izinli sayılacağı belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çanakkale'deki orman yangını devam ediyor

SONRAKİ HABER

Evrensel 25 yaşında: Gerçeklerden vazgeçmeyeceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa