03 Temmuz 2017 05:10

3. Marmaris  Uluslararası Kısa Film Festivali başlıyor

Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali bu yıl Ekim ayında üçüncü kez konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Paylaş

“Bu Festival Marmaris’in, Marmaris Hepimizin” sloganıyla yola çıkan ve 2016 yılında ülkemizin en başarılı festivalleri arasında anılan Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali bu yıl Ekim ayında üçüncü kez konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Tamamen gönüllülük esasına dayalı “MarmariSANart” topluluğunun bir projesi olan festivalimiz sanatı geniş kitlelere ulaştırmayı, alternatif turizme zemin oluşturmayı, yerli ve yabancı genç yönetmenlerin çalışmalarını seyirciyle buluşturmayı, gelecekte Marmaris`i kısa filmin merkezi konumuna getirerek Marmaris ve çevresinin “kısa film” platosu olarak kullanımı yönünde çalışmalar yapmayı, yurtiçinden ve yurtdışından festivale katılan “kısa film” yönetmenlerine film çekme olanağı sağlamayı amaçlıyor.

Festival Jürisi yönetmen, sinema yazarı, oyuncu, yapımcı, görüntü yönetmeni gibi sanat emekçilerinden oluşacak ve bölge halkını festivale ortak etmek amacıyla bir halk jürisi oluşturulacaktır. Halk jürisinde görev yapacaklara yönetmenler tarafından sinema semineri verilecek, Halk Jürisi Ödülünü kazanan filmin yönetmeninin bir sonraki filminin yapımcılığı Koz Yapım tarafından sağlanacak. Bu seneki festivalin bir yeniliği de, Türkiye’de ve Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivalinde ilk kez Ön jüri Özel Ödülü  verilecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Çocuk Tiyatro Festivali başlıyor

SONRAKİ HABER

İsveç, Julian Assange hakkındaki tecavüz soruşturmasını sonlandırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa