03 Temmuz 2017 01:11

‘Kürkçüler’de gerilim politikası yaratılıyor’

Avukat Tugay Bek Adana Kürkçüler F Tipi Cezaevi’nde PKK ve IŞİD tutuklularının aynı yerde açık görüşe çıkmaya zorlandığını söyledi.

Paylaş

Adana Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi’nde PKK ve IŞİD’ten tutuklu bulunanların aynı gün ve aynı yerde açık görüşe çıkmaya zorlandığı bilgisini aldıklarını ifade eden Adana Barosu Cezaevi İzleme Komisyonu Başkanı Avukat Tugay Bek, bu uygulamanın provokasyonlara zemin hazırlamak anlamına geldiğini söyledi.

Cezaevindeki tutuklularla görüşen Avukat Tugay Bek, tutuklulara dönük hak ihlallerinin artarak devam ettiğini söyledi. PKK’li tutukluların IŞİD’li tutuklularla aynı ortamda görüş yaptırılmasını protesto etmek için görüşe çıkmadığını aktaran Bek, “İyi ki de tutuklular görüşe çıkmıyorlar. Açık görüş sahasında IŞİD ve PKK’li tutuklu ve yakınlarının görüş yapmaya zorlanması aslında bir provokasyona zemin hazırlamaktadır” dedi. 

SPOR AYAKKABININ METAL KISMI SIKINTI OLDU! 

Cezaevi idaresinin ilginç bir hak ihlaline imza attığını da belirten Bek, tutukluların spor yaptığı alana x-ray cihazı konulduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “Spor ayakkabıları ile x-ray cihazlarından geçen tutuklu ve hükümlülerin ayakkabıları öttüğü gerekçesiyle spor sahasına girişleri engelleniyor. Spor ayakkabılarının bağcıklarından geçen metaller x-ray cihazında seslere neden oluyor. Bu metallerin çıkarılması istenilmiş tutuklulardan. Cezaevi kendi kontrolleriyle bu eşyaları içeri alıyor. Koğuşlar, odalar ve diğer alanlarda bu ayakkabıların kullanılmasında cezaevi idaresi herhangi bir sakınca görmüyor. Tam da ayakkabıların amacına uygun olarak kullanılması gerektiği yerde engellenmesi mantık dışıdır. Tutuklu ve hükümlüleri sindirmek ve onurlarını kırmak için böyle bir uygulamaya imza attığı söylenebilir. Sırf bu yüzden tutuklu ve hükümlülerin spor alanını kullanamadığı aktarıldı” diye konuştu. (Adana/DİHABER)


 

ÖNCEKİ HABER

ABD Katar krizine 'adil çözüm' istedi

SONRAKİ HABER

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey Ankara'da

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa