02 Temmuz 2017 14:28

Ege ve Akdeniz sahillerine alternatif: Munzur Çayı

Dersim'deki Munzur Çayı kenarındaki plajlar her şeye rağmen sıcak havada serinlemek isteyenlerin yurttaşların akınına uğradı.

Paylaş

Dersim'deki Munzur Çayı kenarındaki plajlar, aşırı sıcaklardan bunalanların uğrak yeri oldu. Yoğun operasyonlara rağmen, İstanbul, Diyarbakır, Malatya, Erzincan, Elazığ'ın yanısıra Avrupa ülkelerinden memleketlerine gelen aileler, Munzur Çayı'nda serinlemenin tadını çıkarıyor. 

PLAJLAR ÜCRETSİZ 

Ege ve Akdeniz sahilleri yerine tatillerini Dersim'de geçirmek isteyenler geldikleri plajlara hiçbir ücret ödemeden faydalanırken, geçmiş yıllarda özellikle Almanya ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinde yaşayan birçok Dersimlinin de tatillerini bu yıl Ege ve Akdeniz sahillerinde geçirmek yerine Dersim'i tercih ettiklerini belirtti.

Erzincan'dan gelen Sevgi Yıldız ve kardeşleri tatillerini geçirmek için daha önce Bodrum'a gittiklerini ancak Bodrum'u beğenmediklerini söyledi. Herkesin bu bölgeyi görmesi gerektiğini anlatan Yıldız, "Yakın zamanda tatil için Bodrum'a gittik. Hem çok pahalıydı hem de Tunceli kadar güzel bir ortam bulamadık. Bu nedenle Bodrum'u terk ederek, Munzur ve Pülümür çaylarının serin sularına kendimizi attık. Burada çok mutluyuz. Sahillerde biz de ne para isteyen var ne de pahalılık var. Ortam çok güzel güvenlik kaygısı yok ve herkesi Tunceli plajlarına davet ediyoruz" diye konuştu.

'TUNCELİ PLAJLARI EGE VE AKDENİZ PLAJLARINDAN DAHA GÜZEL'

Almanya'dan tatil için Ege bölgesi yerine Dersim'e gelmeyi tercih ettiğini belirten Mert Aktaş ise, "Aslında biz yakın zamana kadar ailece hep Ege sahillerine giderdik. Ama bu yıl kutsal topraklarımızı tercih ettik. Buralar çok güzel. Sular buz gibi serin herkes buraya tercih etmeli. Tunceli plajları Ege ve Akdeniz plajlarından daha güzel ben burada çok güzel zaman geçiriyorum"diye konuştu. (DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Star Gazetesi'nin tütün haberine tepki gösterildi

SONRAKİ HABER

Yürüyüş yasaklandı, Gezi Parkı yaya giriş çıkışına kapatıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...