02 Temmuz 2017 02:30

Maradona: Putin bir fenomen, Trump ise bir karikatür 

Maradona Moskova’da yaptığı açıklamada Rusya milli takımını çalıştıracağını açıkladı. Maradona Putin için fenomen derken Trump’a karikatür dedi.

Paylaş

Rusya'da düzenlenen Konfederasyon Kupasının final maçını izlemek üzere Moskova'ya gelen Maradona, Rusya milli takımını çalıştıracağını açıkladı. Siyasi konulara da değinen efsane futbolcu 'Putin bir fenomen, Trump ise bir karikatür karakteri' diye konuştu.

Dünyaca ünlü Arjantinli futbol efsanesi Diego Maradona, Sovetskiy Sport gazetesinin ve ‘Rusya futbolu Seviyor’ adlı toplumsal hareketin daveti üzerinde Konfederasyon Kupasının final maçını izlemek için Moskova’ya geldi. Uzun bir yolculuğun ardından Maradona, yeni inşa edilen Dinamo stadyumunu ziyaret etti ve burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'RUSYA MİLLİ TAKIMININ BAŞINA GEÇMEK İÇİN GELDİM'

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Maradona, gelişinin asıl nedenini de burada açıkladı. Sputnik’in haberine göre, efsane futbolcunun Rus milli takımının başına geçmesi ile ilgili konuları çözmek için Moskova’da olduğu anlaşıldı. Maradona, “Bunun için geldim (Rus milli takımının başına geçmek için). Birçok planım var ve önümde yapılacak çok iş var” dedi.

Arjantinli futbolcu, Rus futbolunun başlıca sorununu da şöyle anlattı: “Rus futbolcularının hazırlık seviyesi düşük, ancak onlar birçok şeyi beceriyor. Asıl sıkıntı yöneticilerde.”

Açıklamaların ardından Maradona, hayranlarının kendisine uzattığı birkaç topu imzaladı ve imzalı fotoğraf dağıttı. Efsane futbolcunun yarın Saint Petersburg’a gitmeyi planladığı öğrenildi. Efsane futbolcu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le de görüşecek.

‘PUTİN BİR FENOMEN, TRUMP İSE KARİKATÜR’

Arjantinli futbol efsanesi Diego Maradona, daha önce ‘idolü’ olduğunu söylediği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i bu kez ‘dünyaya barış getirebilecek gerçek bir fenomen’ olarak nitelendirdi. Maradona’ya göre, ABD Başkanı Donald Trump ise ‘ciddiye almaya değmeyecek bir karikatür karakteri’.

“Bana göre (eski Venezüella lideri Hugo) Chavez ve (Küba devriminin lideri) Fidel (Castro) sonrasında, Putin, (Nikaragua lideri Daniel) Ortega ve (Bolivya lideri) Evo (Morales) ile birlikte siyasi liderlerin ‘üst liginde’ yer alıyor” diyen Maradona, “Putin, bu dünyada pek çok kişiye barış getirebilecek biri. O, bir fenomen, gerçekten bir fenomen” ifadelerini kullandı.

Trump’ıysa ‘elit liderlerden biri’ olarak görmediğini belirten Maradona, “Bana göre o (Trump), daha ziyade bir karikatür karakteri. Onu her ne zaman televizyonda görsem kanalı değiştiriyorum” diye ekledi.

ABD’nin şu anda uluslararası alanda üstün güç olduğuna inanmadığını belirten Maradona, şunları söyledi: “Rusya, Çin ve Kuzey Kore’yi unutulmamalı. ABD artık şerif değil. Onların elindekinin dengi olan bir silah bulacağız.”

“Kimse savaş istemiyor” diye devam eden Maradona, “Fakat Trump gibi bir karikatür karakterini görünce, ‘Böyle bir adam aklına koyarsa hepimiz düşman haline gelebiliriz’ diye düşünmeye başlıyorsunuz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Osmaniye'de yaylada kaybolan 2 çocuk aranıyor

SONRAKİ HABER

Hakkari'de mayına basan asker yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa