01 Temmuz 2017 19:32

Adana Alevi Platformu Adalet çadırını ziyaret etti 

Adana'da Atatürk Parkı'nda kurulan Adalet çadırını 15'inci gününde Adana Alevi Platformu ziyaret etti.

Paylaş

Adana Alevi Platformu, Atatürk Parkı'nda kurulan Adalet çadırını 15'inci gününde ziyaret etti. Hak, hukuk, adalet taleplerinin dillendirildiği ziyarette 2 Temmuz Madımak katliamında hayatını kaybedenler için Sivas'ta yapılacak anma töreninde çağrı yapıldı. Katliamda hayatını kaybedenlerin fotoğrafları taşındı. Platform adına basın açıklamasını okuyan Metin Çelik, yurttaşlar olarak her dönem siyasi tercihlere bağlı olarak adalet dışı uygulamaların çok yaşandığını belirterek hak hukuk kavramları ile birlikte toplumsal yaşamın garantisi olan adaleti talebi ile Kılıçdaroğlu'nun başlattığı yürüyüşü önemsediklerini ifade etti. 

DEMOKRASİYİ BÜYÜK YURTTAŞLAR GETİRİR 

Emekçiler ekmeğinden edildiği, inkarcı asimilasyoncu, inançlarına müdahale eden politikaların hayata geçirildiği günler, darbeler gördüklerini dile getiren Çelik, Alevilerin eşit yurttaşlık, mütedeyyin çevrelerin "özgürlükler için el ele" Kürtlerin "Edi bese" mitingleri yaptıklarını belirterek talepler farklı olsa da hep adalet talep edildiğini söyledi. 

Kılıçdaroğlu'nun başlattığı yürüyüşü toplumsal alanda korkunun hakim olduğu, adaletin yere düştüğü bir ortamda kıymetli bulduklarını kaydeden Çelik, ülkenin geldiği nokta itibariyle de düşünmeye değer bulduklarını söyledi. Hak, hukuk adalet mücadelesinin sadece Yurttaş Kemal'in üstesinden gelebileceği bir konu olmadığını ifade eden Çelik, Prof. Dr. Sami Selçuk'un demokrasileri büyük önderlerin değil büyük yurttaşların getirebileceği yönündeki sözlerini hatırlatarak herkesi adalet için mücadeleye çağırdı. Açıklamanın ardından semah gösterisi yapıldı. (Adana/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dilipak yine ‘Adalet Yürüyüşü’nü hedef aldı

SONRAKİ HABER

KARDEMİR'de iş cinayeti: Gaz basıncı nedeniyle yaşanan patlamada 1 işçi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa