01 Temmuz 2017 17:14

Ziya Pir için ‘Partinin merdivenlerinde oturdun’ fezlekesi

HDP Milletvekili Ziya Pir hakkında hazırlanan fezlekenin gerekçesi: Diyarbakır İl binasının merdivenlerinde oturma eylemi yapmak.

Paylaş

HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir hakkında partisinin Diyarbakır İl binasının merdivenlerinde oturma eylemi yaptığı gerekçesiyle fezleke hazırlandı. Pir, “Amed’de sakın evinizin ya da iş yerinizin merdiveninde oturmayın. Başsavcılıkça yasak” dedi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanarak geçtiğimiz günlerde Meclise gönderilen fezlekede, Pir hakkında “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ihlal ettiği” gerekçesiyle dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

Fezlekede soruşturmaya konu olan olayın ayrıntılarına da yer veridi. Pir’in partisinin Diyarbakır İl Binası’nın merdivenlerinde oturduğu nedeniyle düzenlenen fezlekeye sosyal medya hesabı üzerinden yanıt veren Pir, “Son fezlekem. Komik değil artık ama yine de gülebilirsiniz. Bu arada, emniyet yetkilileri merdivende oturmamızda sakınca yok demişti. Polis izin verse bile Amed’de sakın evinizin ya da iş yerinizin merdiveninde oturmayın. Başsavcılıkça yassakkk” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Trakya’da buruk buğday hasadı

SONRAKİ HABER

Irak’ta Sadr’ın "grev" çağrısı üzerine 4 kentte tatil ilan edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa