01 Temmuz 2017 13:11

Silah zoruyla istismarda bulundu, serbest kaldı

Konya’da ilişkisi bulunan 25 yaşındaki R.B’nin kardeşlerine silah zoruyla istismarda bulunan Harun B. çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Paylaş

Konya'da 53 yaşındaki evli Harun B., ilişkisi olduğu  25 yaşındaki R.B.'nin 14 ve 15 yaşlarındaki kız kardeşlerine silah zoruyla tacizde bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

İstismar merkez Karatay İlçesi Elmacı Mahallesi'nde meydana geldi. R.B., polis merkezine giderek market işleten Harun B.'nin silah zoruyla kardeşleri 14 yaşındaki E.K.ve 15 yaşındaki F.K.'ye istismarda bulunduğunu iddia etti. Bunun üzerine çalışma başlatan polis Harun B.'yi evinde ' Çocuğun cinsel istismarı' suçundan gözaltına aldı.

Suçlamaları kabul etmeyen Harun B., bir süre önce tanıştığı ve ilişkisinin bulunduğu R.B.'nin suçlamalarını kabul etmedi. R.B. ile rızasıyla ilişkiye girdiğini ve kız kardeşlerine tacizde bulunmadığını ileri süren Harun B. ilk ifadesinde, “.B. ve kardeşleriyle birlikte Sarayönü İlçesi'ne gittik. Orada birlikte alkol aldık. R.B.'nin rızasıyla ilişkiye girdik. Ancak kardeşleriyle aramızda cinsel hiçbir şey olmadı. Benim her hangi bir silahım da yok” dedi.

Harun B., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. (DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Kadına işkenceyle dışkı yedirmek isteyen koca tutuklandı

SONRAKİ HABER

‘Et ithaliyle yerli üretici pazarını kaybedecek’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...