Silah zoruyla istismarda bulundu, serbest kaldı

Silah zoruyla istismarda bulundu, serbest kaldı

Konya’da ilişkisi bulunan 25 yaşındaki R.B’nin kardeşlerine silah zoruyla istismarda bulunan Harun B. çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Konya'da 53 yaşındaki evli Harun B., ilişkisi olduğu  25 yaşındaki R.B.'nin 14 ve 15 yaşlarındaki kız kardeşlerine silah zoruyla tacizde bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

İstismar merkez Karatay İlçesi Elmacı Mahallesi'nde meydana geldi. R.B., polis merkezine giderek market işleten Harun B.'nin silah zoruyla kardeşleri 14 yaşındaki E.K.ve 15 yaşındaki F.K.'ye istismarda bulunduğunu iddia etti. Bunun üzerine çalışma başlatan polis Harun B.'yi evinde ' Çocuğun cinsel istismarı' suçundan gözaltına aldı.

Suçlamaları kabul etmeyen Harun B., bir süre önce tanıştığı ve ilişkisinin bulunduğu R.B.'nin suçlamalarını kabul etmedi. R.B. ile rızasıyla ilişkiye girdiğini ve kız kardeşlerine tacizde bulunmadığını ileri süren Harun B. ilk ifadesinde, “.B. ve kardeşleriyle birlikte Sarayönü İlçesi'ne gittik. Orada birlikte alkol aldık. R.B.'nin rızasıyla ilişkiye girdik. Ancak kardeşleriyle aramızda cinsel hiçbir şey olmadı. Benim her hangi bir silahım da yok” dedi.

Harun B., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Konyaistismar