01 Temmuz 2017 09:50

Diyarbakır’ın dört bir yanına karakol yapılıyor

OHAL’in en ağır hissedildiği kentlerin başında gelen Diyarbakır’da birkaç metre arayla onlarca karakol inşa ediliyor. Karakollar yurttaşları tedirgin

Paylaş

Diyarbakır’da son bir yılda onlarca karakol projesi hazırlanarak bir bir inşalarına başlandı. Sur ve Bağlar başta olmak üzere kentin her noktasına yerleştirilen karakollar, çevresinde yaşayanları tedirgin ediyor. Zırhlı araçların sürekli olarak devriye attığı bu sokaklarda insanlar yürümeye çekiniyor.

DİLEKÇE YAZAN YURTTAŞLAR İFADEYE ÇAĞRILDI

Kentin önemli noktalarından olan Batıkent kavşağında ve yine Bağlar sağlık ocağının yerindeki karakol inşaatları tamamlanmak üzere. Bu her iki karakol arasında 1 kilometre bile bulunmazken, inşaatların tamamlanmasının ardından buralarda ciddi kaos yaşanacağından endişe ediliyor. Bağlar’da mahallelerine karakol yapılmasına karşı imza toplayarak dilekçe yazan yurttaşlar da sindirilmek amacıyla karakola çağrılarak ifadeleri alındı.

‘NEREDE GÖRÜLMÜŞ SAĞLIK OCAĞINI YIKIP KARAKOL YAPMAK’

Bağlar’daki 2 Nolu Sağlık Ocağı’nın karakol yapılmak üzere yıkılmasına çevre halkı da büyük tepki gösteriyor. Yıllardır ilçede berberlik yapan bir yurttaş, “Dünyanın neresinde görülmüştür sağlık hizmeti veren bir yerin yıkılıp yerine karakol yapıldığı. Olası bir saldırıda olan esnafa olacak. Kendilerini korumak için bizi tehlikeye atıyorlar’’ diye konuştu.

BETON BARİYERLER ŞEHRİN TRAFİĞİNİ FELÇ EDİYOR

Güvenlik gerekçesiyle karakol önlerine konulan beton bariyerler ve park edilen zırhlı araçlar da tehlikenin başka bir boyutu. Bu bariyerler hem trafiği felç ediyor hem de kazalara neden oluyor. En son trafik şube müdürlüğü önünde bulunun polis bariyerleri iki çocuğun yaralanmasına neden olmuştu. (DİHABER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Adalet Yürüyüşü'nde 17'nci gün

SONRAKİ HABER

IŞİD’in gelirleri yüzde 80 azaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...