01 Temmuz 2017 00:13

Mersin Adalet Nöbeti'nde Sivas'ta yitirilenler anıldı

Mersin’deki adalet nöbetinde Sivas katliamında yaşamını yitirenler için adalet istendi

Paylaş

CHP Mersin İl Örgütünün başlattığı adalet nöbeti 3'üncü gününe girerken, bugün de adalet nöbetinde Sivas katliamında yaşamını yitirenler anıldı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Örgütü 16 gündür devam eden "Adalet yürüyüşü"ne destek amacı ile başlattığı "adalet nöbeti" 3'üncü gününü geride bıraktı. Pozcu Sahilinde bulunan Barış Meydanı'nda başlatılan adalet nöbetine bu gün KESK Mersin Şubeler Platformu, Pir Sultan Abdal Kütür Derneği ve çok sayıda kişi katıldı. Üzerinde "Adalet" yazan beyaz tişörtler giyen yurttaşlar, "Adalet istiyoruz" ve "Herkes için adalet" dövizleri taşıdı. 

Eylemde ilk olarak söz alan KESK Şubeler Platformu adına Eğitim Sen Şube Başkanı Sinan Muşlu, 16 gündür süren adalet yürüyüşüne sonuna kadar desteklediklerini söyledi. Ülkede herkesin adalete ihtiyacı olduğunu dile getiren Muşlu, bu gün KESK genel başkanı ve yöneticilerinin yürüyüşe dahil olduğunu ve adalet yürüyüşünün geçtiği tüm güzergahlarda kitlesel bir şekilde katılacaklarını belirtti. Adalet yürüyüşünün bir partinin eylem biçimden çıktığını ve tüm Türkiye'nin adalet talebine dönüştüğüne dikkat çeken Muşlu, "Bu anlamıyla Türkiye'nin adalet talebine dönüşmüştür" dedi. 

Ardından kısa bir konuşma yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yöneticisi Bülent Ufuk Ateş, sivis katliamında yaşamını yitirenleri andı. Sivas'ta onlarca aydının diri diri yakıldığını ifade eden Ateş, Sivas'ı yakanların halen elini kolunu sallayarak dolaştığını bu yüzden adalet yürüyüşünü değerli bulduklarını ifade etti. 

Yapılan konuşmaların ardından alanda bulunun yurttaşlar kürsüye çıkarak duygu ve düşüncülerini söyledi. (DİHABER) 
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Adalet Yürüyüşü'ne kadın yazarlar da katılıyor

SONRAKİ HABER

Çocukların oynadığı tabanca ateş aldı: 2 ölü, 1 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...