30 Haziran 2017 22:33

Trump kadın gazeteciyi hedef aldı

ABD Başkanı Donald Trump, hakkında olumsuz haber yapan kadın gazeteciye sosyal medya üzerinden hakaret etti.

Paylaş

Sık sık gazetecileri hedef alan ve kadınlara karşı cinsiyetçi tutumu ile sık sık eleştirilerin odağı olan ABD Başkanı Donald Trump, bu kez kadın bir gazeteciyi hedef tahtasına oturttu. Hakkında olumsuz haberler yapan MSNBC’nin sabah programı Morning Joe’ya Twitter hesabı üzerinden yanıt veren Trump, sunucuları da hakarete varan ifadelerle eleştirdi. Programın kadın sucusu Mika Brzezinski’ye önce “IQ’su düşük kaçık Mika” diyen Trump daha sonra da şöyle yazdı: “Mika, piskopat Joe’yla (programın erkek sunucusu ve Mika Brzezinski’nin nişanlısı Joe Scarborough) birlikte yılbaşı öncesinde üç gün üst üste Mar-a Logo’ya gelip benimle görüşmek istedi. Yaptırdığı yüz gerdirme operasyonu sonrası yüzü fena halde kanıyordu. Hayır dedim!”

GERÇEK FOTOĞRAFLI YANIT

Trump’ın bu paylaşımları ABD’de tepki topladı. Trump’a yanıt veren CNN’den Brian Stelter, Brzezinski’nin Trump’ın bahsettiği gün çekilen fotoğrafını paylaştı.

Trump’ın bu açıklamalarından sonra Brzezinski’den de tepki geldi. Trump, sıra dışı küçüklükteki elleriyle dalga geçen Brzezinski, üzerinde küçük bir kız çocuğu resmi ve “Küçük eller için yapıldı” yazısının yer aldığı bir mısır gevreği kutusunun fotoğrafını paylaştı.

Trump’a MSNBC adına da kanalın sözcüsü Lorie Acio yanıt verdi. Acio, “Eğer ABD Başkanı işini yapmak yerine vaktini zorbalık, yalan ve kişisel saldırılarla geçiriyorsa Amerika için üzücü bir gün” ifadeleri kullandı.

HEM CUMHURİYETÇİLER HEM DEMOKRATLAR TRUMP’A TEPKİLİ

Öte yandan Trump’ın bu sözlerine hem Demokrat Parti hem de Cumhuriyetçi kanattan tepki geldi. Demokrat Partili senatör Dianne Feinstein, Trump’ın sözlerini “Kesinlikle cinsiyetçi” olarak tanımladı.

Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan da Trump’a tepki gösterdi. Ryan, “Bunun uygun bir yorum olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

Bir başka Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham ise “Sayın Başkan, Tweetiniz ABD’nin politikasının büyüklüğü ile bağdaşmıyor, aksine Amerika’nın politikalarının yanlış yolda olduğuna işaret ediyor” açıklamasında bulundu. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Uygur ve Akın, Amerikan Film Akademisine davet edildi

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen İstanbul ve Samsun'da 23 Kasım Ankara mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa