Ferhat Tunç'tan 'Naro Can' adlı Ermeni halk ezgisine klip

Sanatçı Ferhat Tunç 1 Temmuz günü dinleyicisiyle buluşturacağı '30 Yılın Ezgileri' adlı albümü öncesinde farklı bir çalışmaya daha imza attı.

30 Haziran 2017 18:56
Paylaş

Ferhat Tunç  "Naro Can" adlı Ermeni Halk ezgisine çektiği klibi kendi resmî YouTube sayfasında paylaştı. 

Zelal Sever'in yönetmenliğinde çekilen Kliple ilgili, Royem Müzik tarafında yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi.

"Sanatçı Ferhat Tunç, Kobani adlı albümünde yer alan “Naro Can” adlı Ermeni Halk Ezgisi’ne çektiği kliple sevenlerini karşılıyor bu kez de. İstanbul’un tarihe açılan koridorlarından olan Balat ilçesinin Fener semtinde çekilen klip, çok çeşitli tınıların içi içe geçtiği zengin müzikal altyapısıyla, insanı envai duygulanımın akarına çeken samimi yorumuyla, etkileyici kurgusuyla, derin, büyüleyici ve incelikli imgesel kareleriyle adeta kısa metrajlı mistik bir sinema şölenine dönüşmüş.

Zelal Sever yönetmenliğinde çekilen klip, Zelal Gökçe'nin sesindeki güllerle ve kapı imgesiyle başlayarak sonsuzluğun avlusuna açılmanın çağrışımıyla uzatıyor cevherini. Sözleri ve toprağa tutunan ses dizilimiyle tanrıya uzatılmış kederden bir melodramı andıran Naro Can ezgisinin klibinde, insanın matah künyesi siliniyor, taşlar dilleniyor, alnından topuklarına kadar küllere batıyor insan. Bir yurtsuzluk kaplıyor insanın içini.

Ferhat Tunç sesiyle, yorumuyla, hissettiği ve hissettirdikleriyle Naro Can ezgisinde dünya benim evim diyor ve klip bu sözün kubbesinde tarihin kendisine dönüşüyor. Bir kez daha taşlar dilleniyor hüznün anayurdunda…"  (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

'Uçurumun Kıyısında Türkiye' belgeseli gösterimde

SONRAKİ HABER

Kocaeli'deki fabrika yangınında yaralanan işçi yaşam mücadelesini kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa