30 Haziran 2017 15:51

Kocaeli Demokrasi Girişimi adalet için buluşma çağrısı yaptı

Kocaeli Demokrasi Girişimi, yaptığı açıklamayla 'Herkes için adalet, herkes için demokrasi' çağrısı yaptı.

Paylaş

Kocaeli Demokrasi Girişimi meclis üyeleri, Tüm Bel-Sen Kocaeli Şubesi’nde bir araya gelerek, adalet çağrısında bulundu. Kocaeli Demokrasi Girişimi sözcüsü Bekir Yurdagül'ün yaptığı açıklamada "Türkiye hızlıca karanlığa doğru gidiyor. Şaibeli referandum sonuçları ortadayken, dün hayır diyenlerle bugün adalet için buluşuyoruz" denildi.

Türkiye'da adalet ve demokrasi aradıklarını belirten Kocaeli Demokrasi Girişimi sözcüsü Yurdagül, "Artık Türkiye'de adaletin ve demokrasinin sadece talep ederek gelmeyeceğinin farkındayız. Yapılacak şey farklılıklarımızla birlikte yaşayabileceğimiz bir ülke için, hepimizin yan yana gelmesi ve ortak mücadeleyi, hayatın her alanında, sokakta, işyerinde, ofiste, fabrikada, mahallemizde örmemizdir. Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı bu karanlık ancak tüm muhalefet güçlerinin, emeği ile geçinenlerin, işsiz bırakılanların, evleri sokakları yıkılanların, grevleri yasaklananların, suçsuz yere hapse atılanların bir arada ve ortak mücadelesi ile yıkılabilir. Bu gücün Türkiye halklarında olduğunu hepimiz biliyoruz. Biz bu gücü tüm baskılara rağmen biat etmeyen bu ülkenin işçilerinden, emekçilerinden, kadınlarından, gençlerinden biliyoruz" dedi.

'SOKAKLARDA BULUŞMAYA DAVET EDİYORUZ'

Kocaeli Demokrasi Girişimi olarak Sivas Katliamının yıldönümü olan 2 Temmuz'da saat 17.00'de Sivas Katliamı Anma Platformunun düzenleyeceği yürüyüşe katılacakalrını da belirten Yurdagül, "2 Temmuz Pazar günü 17.00'de Yürüyüş Yolu'nun başında buluşup İnsan Hakları (Sabri Yalım) Parkı’na yürüyeceğiz. Adalet Yürüyüşü ise Kocaeli sınırlarına girdiğinde 'Herkes için adalet' talebimizle bu yürüyüşte yere alacağımızı Kocaeli halkıyla paylaşıyor, tüm halkımızı sokaklarda buluşmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı. (Kocaeli/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İhraçlarla gündeme gelen A. Ü.'den akademik kadro ilanı

SONRAKİ HABER

"Sadiye Eser ve Sadık Topaloğlu’nun gazeteciliğine tanığız"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa