30 Haziran 2017 15:17

10 Ekim'de yitirilen Gökhan Akman için turnuva

IŞİD'in 10 Ekim 2015'te gerçekleştirdiği katliamda hayatını kaybeden Emek Gençliği Üyesi Gökhan Akman için Denizli'de futbol turnuvası yapılacak.

Paylaş

IŞİD'in, 10 Ekim 2015’te Ankara Tren Garı’nda barış talebiyle düzenlenen mitinge yönelik saldırısında hayatını kaybeden 102 kişiden Denizlili Emek Gençliği Üyesi Gökhan Akman için futbol turnuvası düzenleniyor.

Tertip komitesi adına açıklama yapan Kamil Doğan, “10 Ekim 2015’te Ankara’da Emek, Demokrasi ve Barış mitingi öncesi IŞİD saldırısında 102 canımızı yitirdik. Kaybettiklerimizi anmak ve cumhuriyet tarihimizin bu en büyük katliamını unutturmamak için aynı katliamda yitirdiğimiz Emek Gençliği üyesi Denizlili yoldaşımız Gökhan Akman adına düzenleyeceğimiz Barış ve Dostluk Futbol Turnuvasına emek, demokrasi ve barışı savunan tüm dostları bekliyoruz.” dedi.

Doğan, ‘Emek, demokrasi ve barış mücadelesini ve dayanışmayı hep birlikte büyütelim’ çağrısında bulundu.

Gökhan Akman’ın ailesinin de takip edeceği turnuva, Yağmur Halı Saha’da 1 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 18.30’da yapılacak açılış maçıyla başlayacak. Turnuvaya 7’şer kişiden oluşan 16 takımın katıldığı eleme usulü maçlarla devam edilecek. 9 Temmuz Pazar akşamı 19.30’da yapılacak final maçı ve ödül töreniyle sona erecek. (Denizli/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İsveçli Süryani Vekil Kerimo: 1915'in modern versiyonu

SONRAKİ HABER

Norveç’ten, Türkiye’nin Suriye operasyonunun NATO’da tartışılması talebi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa