Kadına kurşunun bahanesi: Tişörtünün düğmesi açıktı, vurdum

Koruma kararı vardı, bitmesinin ardından kadını vurarak ağır yaraladı. ‘Tişörtünün düğmesi açıktı’ diye de savunma yaptı.

30 Haziran 2017 09:51
Paylaş

Bursa’da bir dönem arkadaşlık yaptığı A.Ö. isimli kadını koruma kararı bittiği gün ağır yaralayan emekli polis memuru 52 yaşındaki Orhan Bulut'un ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Bulut, “Açık kıyafet giymişti. Tişörtünün iki düğmesi de açık olunca çılgına döndüm. İki el ateş ettim. Amacım onu korkutmaktı" dedi.

A.Ö., geçen 6 Şubat günü çalıştığı hastanede, kendisini rahatsız ettiği için iki ay uzaklaştırma cezası almasına neden olduğu emekli polis memuru Orhan Bulut'un silahlı saldırısına uğradı. Vücuduna isabet eden 2 kurşunla aynı hastanede ameliyata alınan A. Ö. taburcu edilmesine rağmen tamamen sağlığına kavuşamadı. Hastanedeki güvenlik kameralarının kaydettiği olay sonrası teslim olan ve çıkartıldığı mahkemece tutuklanan 2 çocuk babası Orhan Bulut hakkında Bursa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde “Adam öldürmeye teşebbüs” suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.  

‘AÇIK KIYAFET GİYMİŞTİ’

Yapılan ilk duruşmada mahkeme hakimi Orhan Bulut'un verdiği 5 sayfadan oluşan yazılı savunmayı okudu. Bulut şöyle dedi: “A.Ö. ile 2.5 yıl önce tanıştık. Arzu'nun telefonunda tanımadığım erkeklerin numaraları gördüm: 'Bu ne diye sordum' tartıştık. Buna sinirlenen Arzu benim hakkımda şikayetçi oldu. Bu da benim zoruma gittim. Olay günü konuşmak için yanına gittim. Açık kıyafet giymişti. Bir de tişörtünün iki düğmesi açıktı. Belimdeki silahı çıkartıp iki el ona ateş ettim. Amacım öldürmek değildi. Böyle bir niyetim olsa silahtaki 11 kurşunu sıkardım. Sonra da hemen teslim oldum. Pişmanım ondan ve ailesinden özür diliyorum.”

KORUMA KARARINA RAĞMEN

Yakınlarının yardımı ile yürüyebilen A. Ö. ise duruşmada verdiği ifadesinde şunları söyledi:

"Orhan ile arkadaşlığımız oldu. Ben daha sonra onun evli ve 2 çocuk babası olduğunu öğrendim. Sonrasında boşandı. Ben de kendisi ile evlenmeyi hatta çocuk yapmayı düşünüyordum. O farklı bir kişilik çıktı. Kıskançlık krizine girip bana iğrenç yakıştırmalarda bulundu. Tehditler yağdırdı. Hatta ailemi bile ölümle tehdit etti. Bunun üzerine şikayetçi oldum. Hakkımda 2 ay koruma kararı çıktı. Bu kapsamda çalıştığım işyerine ve kaldığım eve gelemiyordu. Koruma kararım bittikten sonra o gün hastaneye gelen Orhan bana ateş etti. Bu sırada kurşunların hasta ve yakınlarına isabet etmesinden endişe duydum. Sonra da vurulduğumu anladım. Hayatım karardı. Ameliyat olmama rağmen sağlığıma kavuşamadım. Bağırsaklarım dışarıda geziyorum. Yakınlarımın yardımı olmadan yürüyemiyorum. İş yapamıyorum. Çalışamıyorum."

Olayın şubat ayında yaşandığını hatırlatan A.Ö., Orhan Bulut'un söylediği gibi o havalarda açık giymesinin söz konusu olmadığını, üzerinde iş kıyafetinin bulunduğunu kaydetti.

Yargılama eksik evrakların beklenmesi tanıkların dinlenmesi için ertelenirken sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Darbeci albaydan 'Kafalarına sıkın' talimatı

SONRAKİ HABER

"Sadiye Eser ve Sadık Topaloğlu’nun gazeteciliğine tanığız"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa