30 Haziran 2017 08:06

ÖDP MYK üyesi Onur Kılıç dahil 14 kişiye gözaltı kararı

ÖDP MYK üyesi ve Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi Onur Kılıç dahil 7 kişi sosyal medya operasyonunda gözaltına alındı. 7 kişi ise aranıyor.

Paylaş

İzmir’de bu sabah saatlerinden itibaren sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek 7 kişi gözaltına alındı, 7 kişi ise aranıyor. Gözaltına alınanlar arasında ÖDP, Halkevleri ve HDP üyeleri bulunuyor.  

Gözaltına alınanlar hakkında 7 gün gözaltı süresi ve dosya kısıtlılığı olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınanlar, Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi ve ÖDP MYK üyesi Onur Kılıç, Evrim Çakır, Nevra Ayverdi, Ali Kılıç, Haydar Eskiköy, Volkan Şenyıldız ve Ramazan Toy.

ÖDP: ONUR KILIÇ VE GÖZALTINA ALINANLAR SERBEST BIRAKILMALI

ÖDP Başkanlar Kurulu tarafından yapılan açıklamada, "MYK Üyemiz Onur Kılıç ve göz altına alınanlar derhal serbest bırakılmalıdır" denildi.

ÖDP'nin açıklaması şöyle:

"Bu sabah MYK Üyemiz Onur Kılıç’ın evi basılarak göz altına alındı.
Sosyal medya aracılığıyla ‘Cumhurbaşkanı’na Hakaret’ ve ‘Örgüt Propagandası’ yapma iddiasıyla İzmir’de yapılan bu operasyonda toplam 14 kişi göz altına alındı.
Anlaşılan o ki ülkenin savcılarına tüm mesailerini AKP Genel Başkanı Erdoğan’ı eleştirenleri takip etmeye harcamaktadır.  

Yargı, AKP’li olmayan tüm yurttaşları ‘terörist ilan etmek’ için çalışan bir makinaya dönüştürülmüştür.

MYK üyemiz Onur Kılıç daha önce de CB’nına hakaret gerekçesiyle tutuklanmış, 2 aya yakın cezaevinde tutulmuştu. Bu göz altı da tıpkı öncekinde olduğu gibi AKP’nin muhalefeti sindirmek için sürdürdüğü sistematik saldırının parçasıdır.

Adalet için yürüyen milyonların önüne ‘tezek döken’, her gün tehditler savuranlar bugün de İzmir’de MYK üyemiz Onur Kılıç’ı ve 14 kişiyi göz altına almıştır.
MYK Üyemiz Onur Kılıç ve gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılmalıdır.

Bu haksız, hukuksuz ve sonu gelmez saldırılar karşısında milyonların Adalet Yürüyüşü’nü büyütmeye çağırıyoruz. Adalet, eşitlik ve özgürlük için ülkemizin aydınlık geleceğinin önüne serdikleri tüm pislikleri temizleyerek, tüm barikatları aşarak yürüyeceğiz." (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

BBC muhabiri İstanbul'dan sınır dışı edildi 

SONRAKİ HABER

İBB 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...