‘Kadınlar ineklerden daha mı değersiz?’

‘Kadınlar ineklerden daha mı değersiz?’

Hindistan’da kadınların inek maskesi takarak ‘Kadınlar ineklerden daha mı değersiz?’ sorusunu tartışmaya açtıkları fotoğraf projesi viral oldu.

 Hindistan’da kadınların inek maskesi takarak ‘Kadınlar ineklerden daha mı değersiz?’ sorusunu tartışmaya açtıkları fotoğraf projesi, Hindu milliyetçisi trollerin hedefi haline geldi. Hindistan’da tecavüze uğrayan ya da aşağılanan bir kadının adaleti bulmasını, Hinduların kutsal saydığı bir ineğin adalet bulmasından daha uzun sürmesi Fotoğrafçı Sujatro Ghosh’ya bu projeyi düşündürmüş.  

Ghosh ilk haftada projenin viral olduğunu ve insanlardan büyük takdir aldığını söylüyor. Ancak Hint basınının konuyu haberleştirmesinin ve haberi Facebook ile Twitter’a koymasının ardından tepkilerin başladığını belirtiyor: “Bazıları beni tehdit eden yorumlar yazmaya, Twitter’da insanlar beni taciz etmeye başladı. Bazıları modellerimle birlikte benim Delhi’deki bir camide katledilmem gerektiğini, etimizin de milliyetçilerin sevmediği bir kadın gazeteci ve bir kadın yazar tarafından yenilmesi gerektiğini söyledi. Annemin bedenim üzerinde ağladığı görmek istediklerini yazdılar.”

BBC’ye konuşan Ghosh, tepkilerden korkmadığını, dünyanın dört bir yanından projesine dahil olmak isteyenler olduğu için ineğin dolaşmaya devam edeceğini söyledi. (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 30 Haziran 2017 03:49
www.evrensel.net