29 Haziran 2017 15:08

Uluslararası Bursa Festivali başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından bu yıl 56'ncısı düzenlenen 'Uluslararası Bursa Festivali' başladı.

Paylaş

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) ve Anjelika Akbar'ın konuk olduğu Kültürpark Açıhava Tiyatrosu'ndaki festivalin açılış konserini katılımcılar ilgiyle izledi. Türkiye'nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olma özelliği taşıyan ve dünyaca ünlü sanatçıların katılımıyla farklı kültürlerin harmanlanacağı festival, zengin içeriği ile kentte eşsiz bir sanat rüzgarı estirecek.

FESTİVAL SERGİYLE ZENGİNLEŞECEK

'56. Uluslararası Bursa Festivali’nin açılış töreninde konuşan Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik, "Bizler birçok değeri bir arada bulunduran Bursa'da yaşayan şanslı insanlarız. Kültürel mirasımızı gelişmiş sanayi ve endüstri ile birleştirip sizlerin kültür ve sanata verdiği destekle her yıl daha iyiye ulaşmaya çalışıyoruz. Bu yıl festivalimizi iki sergi ile zenginleştirmeye çalıştık. Bursa Kültür Sanat ve turizm Vakfı'nı destekleyen ve Bursa'ya sahip çıkan Herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. (Bursa/DHA)

ÖNCEKİ HABER

'Fenerbahçe, Kaleci Carlos Kameni ile anlaştı' iddiası

SONRAKİ HABER

Kadıköy'de Suruç anmasına polis biber gazı ve plastik mermiyle saldırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa