29 Haziran 2017 13:04

Metin Feyzioğlu, 'yeni parti' iddiasını yalanladı

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Meral Akşener'in kuracağı yeni partide yer alacağı iddiasını yalanladı.

Paylaş

Meral Akşener ve MHP'den ihraç edilen diğer isimlerin kuracağı yeni bir partide yer alacağına dair haberler çıkan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, iddiaları yalanladı.

Feyzioğlu, "Hukukun üstünlüğü mücadelesine devam ediyoruz... Siyasi particilik yapmaksızın ve herkesi kucaklayarak..." ifadelerini kullandı.

Feyzioğlu'nun açıklaması şöyle:

"Çeşitli basın yayın organlarında yeni bir siyasi partinin kuruluşuyla ilgili olarak adımın geçirildiğini öğrenmiş bulunmaktayım.

Siyasi partiler, demokrasinin vazgeçilmezidir. Ancak hukuk kurumlarının tarafsızlıklarının ve bağımsızlıklarının korunması da demokrasi açısından yaşamsal önemdedir.

Bu düşünceyle; hiçbir siyasi partinin içindeki rekabetle ilgim olmadığı gibi, yeni bir siyasi partinin oluşumuna dair hiçbir çalışmaya da dahil değilim.

Yargının en üstündeki kurumlardan birinin yöneticisi sıfatıyla, temsil ettiğim kurumun siyasi partilerin üzerinde ve dışında kalmasına gösterdiğim özen, herkes tarafından bilinmektedir.  

Türkiye Barolar Birliği Başkanı olarak görevim, her siyasi görüşten vatandaşlarımızın ortak talebi olan hukukun üstünlüğünün sağlanması mücadelesine, siyasi particilik yapmaksızın ve herkesi kucaklayarak devam etmektir.

Amacımız, pek çok fay hattı üzerinden kırılgan hale getirilmiş ve kutuplaştırılmış toplumumuzu, hukukun ve demokrasinin ortak değerleri etrafında birleştirmektir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım." (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yılmaz Güney'in adı Paris'te bir parka veriliyor

SONRAKİ HABER

Şebnem Korur Financı assessed Turkey’s human rights’ report card

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa