29 Haziran 2017 11:41

Nur Tatar Askari: Hedefim olimpiyatlarda altın madalya

Dünya Tekvando Şampiyonası'ndaki altın madalya sevincini ailesiyle paylaşan Nur Tatar Askari, 2020 Olimpiyatları'na odaklandığını söyledi.

Paylaş

Tolga YILDIRIM

Güney Kore’de düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Nur Tatar Askari, kazandığı altın madalya sonrası sevincini annesi, babası ve eşiyle görüntülü konuşma yaparak paylaştı.

Altın madalya kazandıktan sonra yaşadıklarını anlatan Nur Tatar Askari, final maçını kazandıktan sonra ailesiyle ilk görüşmesinde anne-babası ve eşinin sevinç gözyaşından dolayı kürsüye çıkarken ağlamamak için kendisini zor tuttuğunu belirtti. Kazandığı başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu anlatan Nur Tatar Askari, “Mutlu ve huzurluyum. Çok güzel başarı elde ettim. Dünya şampiyonluğu benim için gerçekten çok önemliydi. Önemli bir yeri vardı hayatımda. Dünya şampiyonasında altın madalya kazanmak ve Türkiye halkına armağan etmek benim için onur verici” dedi.

2020’YE ODAKLANDI

Hedeflerinden söz eden Askari, olimpiyatta rekor kırmak istediğini söyledi. Nur Tatar Askari, “Bundan sonraki hedefim; 2020 Olimpiyatları. Olimpiyatlar için güzel puanlar aldım. Bu puanla olimpiyata bir adım daha yaklaştım. Hedefim ülkemi olimpiyatlarda tekrar temsil edip altın madalya kazanmak. 3’üncü olimpiyatım olacak. Orada rekor kırmak istiyorum. Olimpiyatta gümüş ve bronz madalyamın yanına altın da kazanmak istiyorum” diye konuştu.

AİLESİ ÇOK MUTLU

Nur Tatar Askari'nin annesi Birgül Tatar, “Böyle evlada sahip olduğum için çok mutluyum, gururluyum. Kızıma başarılı olması için dua edenlere teşekkür ederim. Kızım bu gururu yaşattı. Bizi duygulandırdı, ağlattı. Bizi, Türkiye halkını çok sevindirdi” dedi.

‘KOCAMI DÖVE DÖVE YUMRUKLARIM GELİŞTİ!’

Şampiyonada rakiplerine attığı yumruklarla kazandığı puanlarla adından söz ettirdiğini ve ‘altın yumruk’ olarak anıldığını anlatan Nur Tatar Askari, “Kocamı döve döve yumruklarım gelişti” diyerek, eşiyle şakalaştı.

Nur Tatar Askari’nin eşi Mehran Askari de eşinin kazandığı başarının ailesine hem çifte bayram yaşattığını hem de kendisine düğün hediyesi olduğunu söyledi.

İran asıllı dünya şampiyonu unvanı sahibi Mehran Askari, 7 aylık evlilikleri boyunca şampiyonaya hazırlandıklarını anlattı. Eşinin şampiyonaya antrenörlerinin yanı sıra kendisiyle antrenman yaparak hazırlandığını dile getiren Mehran Askari, eşinin maçlarını büyük heyecanla izlediğini belirtti. Şampiyonada rakip analizi yaparak eşine maç öncesi taktik verdiğini anlatan Mehran, eşinin yumruklarıyla kazandığı puanlarla adından söz ettirdiğini kaydetti. Mehran Askari, eşiyle 2020 Olimpiyatları'na katılıp, Türkiye'ye çift altın madalya kazandırmak istediklerini söyledi. (Antalya/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Selma Irmak'a cezaevinde kitap sansürü

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye gidiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa