29 Haziran 2017 08:57

İsrail'in hava saldırıları cihatçıları kurtaramadı

İsrail Hava Kuvvetleri, Suriye'yi bir kez daha bombaladı. Bombardımanlarla eş zamanlı başlayan cihatçı saldırıları ise başarısız oldu.

Paylaş

İsrail ordusu, dün akşam Golan Tepeleri'ne dönük bir hava saldırısı daha gerçekleştirdi. Saldırının, Suriye'den açılan ateşe karşılık olduğu iddia edildi.

CİHATÇILARLA EŞ ZAMANLI SALDIRILAR

Kuneytra vilayetinde cihatçılar, hafta sonu "Şam yolu" adı altında bir operasyon başlatmıştı. El Kaide'nin Suriye yapılanması Heyet Tahrir'uş Şam'ın öncülüğündeki harekatla eş zamanlı olarak İsrail, Suriye ordusu mevzilerine hava bombardımanı başlatmıştı.

Al Masdar'ın haberine göre Suriye ordusu, operasyon kapsamında kaybettiği tüm bölgeleri geri alırken çok sayıda cihatçı öldürüldü.

Ancak İsrail jetleri, dün bir kez daha bölgedeki ilerleyişini sürdüren Suriye ordusuna yönelik Golan Tepeleri'ne bombardıman düzenledi. İsrail saldırılarına rağmen cihatçılar, ele geçirdikleri tüm bölgelerden çekilmek zorunda kaldı.

NETANYAHU: İRAN VARLIĞINA İZİN VERMEYECEĞİZ

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Suriye'ye dönük saldırılar için yaptığı açıklamada "Golan Tepeleri'nde İran varlığına izin vermeyeceğiz. Golan bizimdir ve her zaman bizim olacaktır" ifadesini kullandı. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 29 Haziran 2017 Perşembe

SONRAKİ HABER

Çanakkale'de ağaç katliamına ve siyanürle maden aramaya tepki büyüyor!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa