28 Haziran 2017 19:56

'Hep erkekler mi öldürecek' diyen Özata'ya müebbet istendi

Kendisine şiddet uygulayan eşini öldürdükten sonra 'Hep erkekler mi öldürecek' diyen Semra Özata'ya ağırlaştırılmış müebbet istendi.

Paylaş

Kendisine şiddet uygulayan eşi Recep Özata’yı öldüren Semra Özata’ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Özata mahkemeye çıkarken daha önce gazetecilere, “Hep erkekler mi öldürecek? Bir de kadın öldürsün? O beni öldürecekti ben öldürdüm” demişti.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde 2016 yılı mayıs ayında 60 yaşındaki Semra Ö, çocukları ile birlikte kendisini sürekli şiddet uygulayan 75 yaşındaki Recep Ö.’nün kafasına cam sürahi ile vurmuş ve 15 yerinden bıçaklamıştı. Recep Ö ölürken kendisine yardım ettiği iddia edilen kızı da jandarmayı arayarak teslim olmuştu.

‘O BENİ ÖLDÜRECEKTİ’

Nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan iki kadından Semra Özata, mahkemeye getirilirken  kelepçeli ellerini havaya kaldırarak, “Çekin gardaşım çekin, hep erkekler mi öldürecek? Bir de kadın öldürsün? O beni öldürecekti ben öldürdüm. Pişmanım, çocuğum için, kızım için pişmanım” demişti. “Yakın akrabayı tasarlayarak öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Özata, duruşmada söz alarak, yıllarca şiddete uğradığını dile getirdi.

ATK RAPORU BEKLENECEK

Mahkeme heyeti, sanıkların ‘akıl sağlıkları’nın yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu (ATK) Başkanlığından rapor istedi. Duruşma ağustos ayına ertelendi. (İstanbul/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Serdar Ateşer Big Band İzmir’de

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen: Mülakat yetmez, sözleşmeli atamadan vazgeçilmeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...