28 Haziran 2017 12:39

Şair Kemal Özer anılıyor

30 Haziran 2009'da yaşamını yitiren Şair Kemal Özer, 1 Temmuz'da Ataşehir'de geniş bir şair ve yazar katılımıyla anılacak.

Paylaş

Yazın-şiir dünyasıyla öğrencilik yıllarında tanışan, önceleri İkinci Yeni Hareketi içinde yer alan, toplumcu-gerçekçi şiirin önde gelen ustalarından Kemal Özer, Artshop Yayınları ve İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin ortaklık etkinliği ile anılıyor.

30 Haziran 2009’da aramızdan ayrılan Kemal Özer adına düzenlenen anma etkinliği; geniş bir şair ve yazar katılımıyla, 1 Temmuz’da Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Salonu’nda, 14.00-16.00 arasında gerçekleşecek.

BİRÇOK ŞAİR BİR ARAYA GELİYOR

Kemal Özer’in şair kişiliği üzerine konuşmaların yapılacağı ve şiirlerin okunacağı etkinliğin moderatörlüğünü gazeteci-yazar Tuba Emlek ile Artshop Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Vedat Akdamar üstleniyor. Panelistler arasında; Gülşah Özer, Adnan Özyalçıner, Eray Canberk, Cengiz Gündoğdu, Nalan Çelik, Berrin Taş, Âba Müslim Çelik, Ayten Mutlu, Mustafa Köz, Hayri Erdoğan, Volkan Hacıoğlu bulunuyor.

Etkinlikte Kemal Özer şiirleri okuyacak şairler arasında; İsmail Biçer, Hilal Karahan,  Fügen Kıvılcımer, İsmet Yalçın, Dilruba Nuray Erenler, Nurcan Çelik, Nur Saka, Nükhet Eren, Ezgi Aslan, Çavlan Gencer, İkbal Kaynar, Melahat Babalık ve Esat Şenyuva yer alıyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Dışarıdaki gazetecilerden 'Gazetecilere özgürlük' çağrısı

SONRAKİ HABER

Narmanlı Han’dan, akıl hastanesinde konsere: Murat Ertel

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa