28 Haziran 2017 12:01

Su kuyusuna düşen domuzlar bir hafta sonra kurtarıldı

Afyon'a bağlı Sandıklı'da 4 metrelik su kuyusuna düşen 2 domuz, köylülerin yardımlarıyla yaşadı. 1 haftanın sonunda ise kurtarıldı.

Paylaş

Ahmet DAĞLI

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde 1 hafta önce 4 metrelik su kuyusuna düşen 2 domuz, burada mahsur kaldı. Domuzlara yemek veren köylüler, hayvanların kurtarılması için yetkilerden yardım bekledi. Haberin kamuoyunda gündem olmasının ardından ise AKUT 1 hafta sonra domuzları kurtardı. 

Sandıklı merkeze 25 kilometre uzaklıktaki Arızlar köyüne bağlı Köyönü mevkiinde atıl durumdaki su kuyusuna 1 hafta önce 2 yaban domuzu düştü. Taşla örülü 4 metre derinliğindeki kuyuya düşen domuzları çevrede hayvan otlatan ve tarlada çalışanlar fark etti. Domuzları düştükleri yerden kurtarmak isteyen köylüler bunda başarılı olamadı.

Açlıktan ölmemeleri için onlara yiyecek atan köylüler, bildirmelerine rağmen hayvanları kurtarmaya gelenin olmadığını söyledi.

KÖYLÜLER, YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYOR

Köy sakinlerinden 66 yaşındaki Halit Kılınç, "Bundan 30 yıl önce buraya su kuyusu kazmışlar. Kuyuda su kalmamış. Kuyunun etrafı da otla kaplı olduğu için buradan geçen domuz sürüsünden ikisi kuyuya düşmüş. Burada tarımla uğraşanlar fark edip köy halkına bildirdi. Biz de gelip gördüğümüzde iki domuz olduğunu gördük. Domuzlar 1 haftadır kuyuda. Kendi imkanlarımızla onları kurtarmaya çalıştık. Olmayınca hayatta kalmaları için kuyu içerisine yiyecek attık. Şimdiye kadar attığımız yiyeceklerle idare etti. Yetkililerden domuzları çıkarmalarını istiyoruz" dedi.

DOMUZLAR KURTARILDI

Bu çağrılar, haberin gündem olmasının akşamında karşılık buldu. Afyonkarahisar AKUT ekibi akşam saatlerinde domuzların düştüğü kuyuya geldi. AKUT ekibi ön keşif sonrası ana emniyet noktası oluşturdu. Daha sonra halat yardımıyla bir AKUT personeli kuyuya indirildi. Kurulan düzenekle domuzlardan önce büyük olanı, daha sonra diğeri kuyudan çıkarıldı. Kurtulan domuzlar bulundukları bölgede doğaya salındı. (Afyon/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Medeni Yıldırım’ın annesi: Vuran da emri veren de belli 

SONRAKİ HABER

Hrant Dink Vakfı'nın "Kayseri" konferansı gerekçe gösterilmeden yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa