New York Knicks, Phil Jackson'la yollarını ayırdı

New York Knicks, Phil Jackson'la yollarını ayırdı

Koçluk kariyerindeki başarıyı yöneticiliğe taşıyamayan Phil Jackson'la New York Knicks'in yolları ayrıldı.

NBA’de New York Knicks, organizasyonun başkanlığını yürüten Phil Jackson’la yolları ayırdı.

ESPN'in haberine göre Knicks’in sahibi James Dolan, Jackson’la takımın geleceğine ilişkin görüşmeler yürüttü ve bu görüşmelerin ardından Jackson’la yolları ayırmaya karar verdi.

Jackson’ın 2014’te başlayan beş yıllık sözleşmesinin bitimine 2 yıl vardı. Beklenen başarıları elde edemeyen Jackson ve Knicks, geçtiğimiz sezonu 31 galibiyet 51 yenilgiyle tamamlamış ve üst üste 4. kez Play-Off’u kaçırmıştı. Saha içi başarısızlığın yanı sıra Jackson’ın takımın yıldızı Carmelo Anthony ve genç yıldız adayı Kristaps Porzingis ile ilişkileri de taraftarları memnun etmiyordu. Jackson, henüz çaylak kontratı devam eden Porzingis’i takas etmek istediği dahi konuşuluyordu.

Knicks, Jackson’ın takım başkanı olduğu üç sezonu 80 galibiyet 166 yenilgiyle tamamladı.

Jackson, Chicago Bulls ve Los Angeles Lakers'ı çalıştırdığı dönemde 9 NBA şampiyonluğı kazanmıştı ancak bu başarılarını yöneticilik kariyerine taşıyamadı. (SPOR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 28 Haziran 2017 19:34
www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.