11 Temmuz 2012 16:40

Dikili, 'Özgürlük' diye çınladı

Dikili, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 1500 gencin özgürlük haykırışına tanıklık etti. Kamp sahilinde gerçekleşen açılış gecesine katılan gençler hep bir ağızdan “İnsanlık, bilim ve doğa için özgürlük gelecektir” dedi. Etkinliğe Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan, Tek Gıda-

Dikili, 'Özgürlük' diye çınladı
Paylaş
Sinem Uğurlu / Faruk Ayyıldız

ORTAK YAŞAM İLK GÜNDEN BAŞLADI

Kampın açılış konuşmasını yapan Emek Gençliği Merkez Yürütme Kurulu üyesi Ceren Şen, kampın temizliğinden; yemeğine kadar her şeyi birlikte yaptıklarını söyledi. Şen, kampta ‘Özgürlük’ kelimesini beyinlere kazıyacaklarını dile getirdi. Cezaevlerindeki tutuklu öğrencileri hatırlatan Şen, seslerinin susturulmak istenmesine karşı birleşik mücadele öreceklerini söyledi.

Daha sonra İzmir Sendikalar Birliği adına söz alan Gürsel Köse, sözlerine İzmir’deki direnişçi işçilerin selamını gençlere ileterek başladı. İşçilerin ve gençlerin hükümetin saldırısı altında olduğuna dikkat çeken Köse, birlikte mücadelenin önemine değindi.

‘İŞÇİLER VE KÜRTLER YOL GÖSTERİYOR’

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan yaptığı konuşmada yeni kurulacak dünyanın nasıl olacağını gençlik kampındaki kültürün gösterdiğine dikkat çekti. Gençliğin savaş ve işsizlikle terbiye edilmek istendiğini altını çizen Gürkan “Gençliğe reva görülen geleceksizlik kader değildir. Bir yandan gençliği terbiye etmeye çalışıyorlar. Bir yandan da Suriye politikasında olduğu gibi gençleri savaşa kurban etmek istiyorlar” dedi.

Tüm yaşananların çıkış yolunu ise direnen işçilerin ve demokrasi mücadelesi veren Kürtlerin gösterdiğini belirten Gürkan, gençliğin de bu mücadelelerin yanında yer alacağını vurguladı.

Açılış konseri Grup Yel Değirmeni’nin konseri ile devam etti. Ardında da gazete televizyon atölyesinin bir ürünü olan “Kamp TV”nin gösterimi yapıldı. (Dikili/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Yargı paketi KESK’lileri de kapsamıyor!

SONRAKİ HABER

Darbeler ve savaşlar ülkesi Pakistan

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...